8 هفته سفر از آکسفورد تا هنگ‌کنگ │ زوج مسن انگلیسی بیش‌ از 19 هزار کیلومتر را زمینی پیمودند

چمدان : یک زوج انگلیسی به نام‌های فیل و اما وایتینگ تصمیم گرفتند به‌جای سفر هوایی 12 ساعتی برای رسیدن به جمهوری خودمختار هنگ‌کنگ در چین این مسیر را در مدت 8 هفته و فقط با استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی شامل قطار، اتوبوس، قایق موتوری، تاکسی، اسب و اتوبوس هوایی (نوعی تله‌کابین بزرگ) طی کنند.

هدف از انجام این سفر، رسیدن به پسرشان اولیور بود که در هنگ کنگ تدریس می‌کند و 30 نوامبر تولدش بود.

فیل وایتینگ در این‌خصوص می‌گوید: «همسرم 61 ساله است و چهار سال قبل از شغلش بازنشسته شد. از آن زمان ما همیشه نقشه‌ سفری تا این حد بزرگ را می‌کشیدیم. بنابراین تصمیم گرفتیم این سفر زمینی را انجام دهیم و در نقاط مختلف توقف کنیم.»

این زوج سالمند انگلیسی در این سفر، 16 قطار سوار شدند که اولین آن‌ها قطار یورواستار برای سفر از جزیره بریتانیا به سرزمین اصلی اروپا بود. بعد از رسیدن به اروپا سفر اصلی آن‌ها از برلین در آلمان به روسیه سفید (بلاروس) آغاز شد. در ادامه این سفر آن‌ها از مسکو، سوزدال، ایرکوتسک، دریاچه بایکال، اولان باتور، پکن، شی‌آن، شانگهای، گویلین، هوآنگشان، یانگشوئو و شیامن عبور کردند.

بعد از رسیدن به مسکو، وایتینگ‌ها سوار بر قطار راه‌آهن ترنس‌- سیبری شدند و در مدت چهار روز از روسیه به مغولستان رسیدند.

این زوج برای عبور از مثلث طلایی در جنوب‌شرق آسیا سوار بر اسب شدند و شب‌ها در خیمه‌های قرقیزها ‌خوابیدند.

این زوج می‌گویند: «چین واقعا ما را تحت‌تاثیر قرار داد. همه‌چیز بزرگ‌تر و بهتر از همان‌چیز در جاهای دیگر است. اینجا 3 هزار تا 4 هزار سال تاریخ وجود دارد. چین خودش را کشور کمونیستی می‌خواند اما درواقع یکی از سرمایه‌گراترین جاهایی است که می‌توانستیم برویم.»
کد خبر 6380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =