چمدان : اندی پاردی جوان 28 ساله انگلیسی که در آلمان به دنیا آمده است تا مدتی قبل در شهر کوچک دیون در حرفه مشاور انفورماتیک مشغول به کار بود. اما یک‌روز تصمیم گرفت شغل و خانه‌اش را رها کند و به سفری بی‌انتها برود تا پیش‌از عملیاتی‌شدن برنامه برکسیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) در مارس 2019 هم اعتراضش را به برنامه نشان دهد و هم وداعی طولانی با اتحادیه اروپا داشته باشد.

پاردی این سفر 30 هزار کیلومتری را با ون و با عبور از 32 کشور اروپایی که 26 کشور عضو اتحادیه اروپا هستند انجام می‌دهد تا با متصل‌ کردن خطوط مسیرهایی که پیموده است شعار «برکسیت را متوقف کنید» (Stop Brexit) را روی نقشه طراحی کند.

اندی پاردی که در حال حاضر به فنلاند جایی‌که باید حرف P از شعارش را بسازد رسیده است در این خصوص می‌گوید: «می‌خواهم به بهترین شکل ممکن آخرین تابستانمان را در اتحادیه سپری کنم.»

این جوان با خریدن یک ون دست‌دوم به قیمت 6 هزار پوند سفرش را از نیمه جولای روی جاده اسکاتلند برای نوشتن حرف S (اولین حرف از شعار Stop Brexit) آغاز کرد و سپس برای نوشتن حرف T به جمهوری‌های حوزه دریای بالتیک رفت. بعد از آن به نروژ و سوئد وارد شد و تمام حلقه شمالگان را پیمود و اکنون برای نوشتن حرف P به فنلاند رسیده است.

طبق برنامه، پاردی اکتبر امسال برای نوشتن حرف B به شهر بیلبائو در اسپانیا می‌رسد و با عبور از ایتالیا سفرش را برای نوشتن حرف E به‌سمت اتریش، فرانسه، آلمان و بنه‌لوکس ادامه می‌دهد. این مسیر طولانی درمجموع 5 هزار پوند هزینه خواهد داشت. 

کد خبر 59304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =