چمدان : ترکیه در نیمه دوم سال جاری به حدود 6 میلیون گردشگر روسی خوش‌آمد خواهد گفت که انتظار می‌رود این رقم برای گردشگران چینی و ایرانی به دو برابر این میزان برسد.

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که مجموع تعداد گردشگرانی که در سال 2018 از روسیه، چین و ایران به ترکیه بروند بیش‌از 10 میلیارد دلار برای بخش گردشگری ترکیه درآمد داشته باشد.

روزنامه دیلی‌صباح در گزارشی می‌نویسد: در دوره‌ای که ترکیه در معرض تهدیدهای اقتصادی آمریکا قرار دارد روسیه، چین و ایران برای حوزه گردشگری این کشور پشت‌گرمی بزرگی به‌شمار می‌روند.

رییس‌جمهوری روسیه ولادیمیر پوتین به رییس‌جمهوری ترکیه رجب طیب اردغان گفته است که حدود 6 میلیون گردشگر روس تا پایان سال جاری از ترکیه بازدید خواهند کرد.

این کشور در 6 ماه نخست سال جاری میزبان حدود 2 میلیون گردشگر روس بوده است و بنابراین مجموع گردشگران روس تا پایان سال 2018 به 8 میلیون نفر خواهد رسید.

گردشگران ایرانی و چینی هم در رشد حوزه گردشگری ترکیه نقش موثری ایفا کرده‌اند. وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه پیش‌بینی می‌کند که تا پایان سال 2018 حدود 4 میلیون گردشگر از این دو کشور بازدید کنند.

چین سال 2018 را «سال ترکیه» نامیده است و بنابراین انتظار می‌رود سال آینده 2 میلیون چینی به ترکیه سفر کنند.

وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه قصد دارد به رقم 50 میلیارد دلار درآمد حاصل از گردشگری و 50 میلیون گردشگر در سال 2019 برسد.

بهبود کیفیت هتل‌های مقصدهای پرطرفدار، استفاده بهتر از غذاهای متنوع آشپزی ترکی و تنوع محصولات وابسته به گردشگری در بسته‌های تعطیلاتی با لحاظ‌کردن بخش‌های سلامت، ورزش و گردشگری زمستانی ازجمله تلاش‌های ترکیه در راه رسیدن به جذب 50میلیون گردشگر در سال آینده میلادی است.

[related-post id="35619"]

[related-post id="29816"]

[related-post id="33885"]

[related-post id="42502"]
کد خبر 54420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =