چمدان :  رضا جعفرزاده افزود: هیچ شرکت هواپیمایی در ایران مجاز  به فروش بلیت به صورت ارزی نیست و شرکت‌های هوایی خارجی در ایران باید بلیت خود را ریالی به متقاضیان بفروشند.

وی اضافه کرد: سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان دستگاه حاکمیتی صنعت هوانوردی کشور بر نحوه فروش بلیت پروازهای داخلی و خارجی نظارت دارد و با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد قانونی خواهد کرد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ضمن یادآوری افزایش قیمت بلیت هواپیما در روزهای گذشته اظهار داشت: 60 درصد هزینه شرکت‌های هوایی، ارزی است و این مساله قیمت بلیت پروازها را در مسیرهای داخلی و خارجی افزایش داد.

[related-post id="48437"]

جعفرزاده گفت: مذاکرات لازم برای تعدیل قیمت بلیت هواپیما، بین سازمان هواپیمایی کشوری و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران انجام شده تا ارز مورد نیاز شرکت های هواپیمایی از طریق سامانه نظام یکپارچهٔ معاملات ارزی نیما تامین شود.

وی افزود: اختصاص ارز شرکت های هوایی از طریق سامانه نیما موجب کاهش قیمت بلیت هواپیما خواهد شد و برای اختصاص ارز مورد نیاز شرکت‌های هوایی از طریق این سامانه، منتظر ابلاغیه کتبی آن هستیم.

به گفته وی، طبق ضوابط و مقررات تمام شرکت‌های هوایی با تعیین قیمت بلیت، باید بر نحوه فروش آن نیز توسط آژانس‌ها و دفاتر فروش نظارت کافی داشته باشند و به متقاضیان نیز توصیه می‌شود بلیت‌های خود را از مراکز و آژانس‌های غیرمجاز خریداری نکنند.

سخنگوی سازمان یاد شده این راهم اضافه کرد: مردم می‌توانند برای تایید اصالت بلیت هواپیما به سایت سازمان هواپیمایی کشوری و یا سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی مراجعه کنند.

[related-post id="42678"]

بر اساس گزارش ایرنا، در روزهای گذشته اخباری مبنی براینکه در برخی از مسیرهای بین المللی فروش بلیت با ارزهای خارجی صورت گرفته انتشار یافت، اما سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که هرگونه فروش بلیت در ایران باید با پول رایج کشور انجام شود.

[related-post id="42584"]

کد خبر 53748

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =