چمدان :  محمدعلی اسفنانی در رادیو گفتگو درباره گرانی صد درصدی بلیت‌های هواپیما برای پرواز‌های خارجی و ۷۰ درصدی برای پرواز‌های داخلی گفت: تاکنون پرونده‌ای از سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به تعزیرات ارجاع نشده است ولی طی تماس تلفنی با مدیر سازمان هواپیمایی کشور موضوع را مطرح کرده‌ام.

[related-post id="42678"]

وی توضیح داد: بنده قائل بر این هستم که این موضوع باید حتما سقفی داشته باشد، اگرچه تابع عرضه و تقاضا است؛ اما اگر آن سقف در نظر گرفته نشود اتفاقی که الان درحال رخ دادن است خواهد افتاد و هر قیمتی که مدنظرشان است در نظر می‌گیرند.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران خاطر نشان کرد: اشکال اساسی‌تر که به جد دنبال برطرف کردن آن هستیم پرواز‌های چارتری است و بزرگترین معضل در بحث گرانی بلیت‌های هواپیما این موضوع به شمار می‌رود. به دلیل اینکه فرد یا افرادی یا یک آژانس تمامی بلیت‌ها را خریداری می‌کنند و گاهی چند آژانس این بلیت‌ها را با هم رد و بدل می‌کنند و آن کسی که در آخر بلیت‌ها را به مردم می‌فروشد به بالاترین قیمت عرضه می‌کند.

[related-post id="42584"]

اسفنانی افزود: ما با رئیس سازمان هواپیمایی کشوری صحبت و به صورت مکتوب هم ابلاغ کردیم که تکلیف پرواز‌های چارتری معلوم شود البته قرار بود تا پایان تیرماه این موضوع روشن شود و اخیرا نیز طی صحبتی قرار شد در صورت امکان پرواز‌های چاتری را حذف کنیم تا بتوانند نظارت بهتری بر قیمت‌هایی که سازمان‌های مربوطه در اختیار مردم می‌گذارند داشته باشند.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران در پاسخ به اینکه حذف پرواز‌های چارتری سال گذشته مطرح شد، اما اجرایی نشد، توضیح داد: این بار با آن‌ها اتمام حجت کردیم و قرار بر این بود تا پایان تیرماه این انجام شود که تاکنون به تاخیر افتاده است اگر به همین منوال ادامه داشته باشد قطعا برخورد جدی‌تری خواهیم داشت.

وی در پاسخ به اینکه پرواز‌های چارتری در مواقعی مورد نیاز برخی مسافران است آیا حذف آن باعث ایجاد مشکلاتی نمی‌شود، گفت: به هر حال هر کاری معایب و مزایایی دارد که اگر معایب آن زیاد شود مزایا باید به روش دیگری جبران شود و ما قائل هستیم اگر آن روال منطقی ادامه پیدا کند کسی مشکلی نخواهد داشت؛ اما در حال حاضر این شیوه عملکرد گاهی تا دو یا سه برابر باعث افزایش بلیت‌های هواپیما شده که طی بررسی‌ها برخورد جدی هم داشتیم.

[related-post id="42563"]
کد خبر 48437

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =