چمدان : تفاهم نامه مشترک در راستای توسعه متوازن و کمک به توزیع عادلانه ثروت و همچنین ایجاد کسب و کار و اجرای برنامه اشتغال فراگیر و مولد  عصر امروز با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امضا شد.

این تفاهم نامه با تاکید بر اشتغال جوانان، دانش آموختگان دانشگاهی، زنان و اشتغال حمایتی و تحرک اقتصادی در بخش های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۳۹۷ کل کشور منعقد شد.

بر اساس این گزارش، پایان تیرماه آیین نامه اجرایی تبصره ۱۸ بودجه ۹۷ (آیین نامه برنامه ملی اشتغال فراگیر) با هدف توسعه اشتغال و نوسازی صنایع بالای ۶۰ درصد پیشرفت ابلاغ شد و ۶۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد از محل قانون بودجه، صندوق توسعه و بانک مرکزی اختصاص یافت.معاون سازمان برنامه و بودجه کشور نیز از ایجاد ۱۹۰ هزار فرصت شغلی در قالب ۸ هزار پروژه در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خبر داد.

سید حمید پورمحمدی در نشست امضای تفاهم نامه بین سازمان برنامه و بودجه و سازمان میراث فرهنگی، اظها کرد: برنامه ریزی دولت در حوزه اشتغال برای سال جاری، ایجاد یک میلیون و ۵۰۰ هزا شغل است.

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: طبق برنامع ریزی‌ها قرار بر اجرای بیش از ۸ هزار پروژه در ۳ حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.

وی ادامه داد: در فاز اول ۱۵۶ هزار فرصت شغلی ایجاد و این عدد در فاز دوم به بیش از ۱۹۰ هزار شغل خواهد رسید.

پورمحمدی با بیان اینکه بخشی از طرح در شهرها و بخشی در روستاها اجرا خواهد شد، گفت: منابع مورد استفاده در این طرح از صندوق توسعه ملی و منابع نظام بانکی است.

کد خبر 42765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =