افزایش حداقل  70 درصدی قیمت بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی | نرخ بلیت مسیرهای خارجی بیش از 100 درصد افزایش می‌یابد

چمدان : مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در گفت‌وگو با خبرنگار چمدان در مورد وضعیت قیمت بلیت پروازهای داخلی پس از سیاست‌های جدید ارزی گفت: قطعا در پروازهای داخلی افزایش قیمت خواهیم داشت. پیش از سیاست‌های جدید ارزی در فروردین ماه، خطوط هواپیمایی داخلی بر اساس ارز 3500 تومانی هزینه و بر همان اساس قیمت بلیت را مشخص می‌کردند، بعد از تغییرات فروردین ماه قیمت ارز 4200 تومان شد.

وی ادامه داد: اکنون با سیاست‌های جدید ارزی، خطوط هواپیمایی باید ارز مورد نیاز خود را از صرافی‌ها و با قیمت ارز ثانویه که اکنون حدود 8 تا 9 هزار تومان است تامین کنند بنابراین قیمت بلیت‌های داخلی حداقل 70 درصد افزایش خواهد داشت.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در مورد علت تاثیر قیمت ارز بر مسیرهای داخلی توضیح داد: صنعت هواپیمایی به شدت وابسته به خارج از کشور است. بیش از 60 درصد هزینه‌های شرکت های هواپیمایی ارزی است، این شرکت‌ها برای تعمیر، نگهداری، تامین قطعات، اجاره هواپیما، حتی خرید روغن هواپیما و بسیاری موارد دیگر نیاز به ارز دارند.

اسعدی سامانی در مورد قیمت بلیت پروازهای خارجی اظهار کرد: پیش از این به صورت هفتگی قیمت ارز چک می‌شد و قیمت دلار 4200 هزار تومان بود  و معادل آن قیمت برای بلیت‌ها تعیین می‌شد و شرکت‌ها ارز خود را از بانک مرکزی دریافت می‌کردند  اما اکنون گفته شده قیمت‌ها بر اساس قیمت ارز در  سایت سنا تعیین می شود که به طور میانگین اکنون 9000 تومان است بنابراین قیمت پروازهای خروجی بیش از 100 درصد افزایش خواهد داشت.

بلیت هواپیما

او در پاسخ به اینکه چنین وضعیتی موجب خواهد شد مسافران پروازهای شرکت‌های هواپیمایی خارجی را به داخلی ترجیح ‌دهند به چمدان گفت: در حال پیگیری هستیم تا به شرکت‌های داخلی برای این پروازها ارز با قیمت ارز کالاهای اساسی تعلق بگیرد، در این صورت این اتفاق رخ  نخواهد داد، البته در این وضعیت به طور کلی شاهد کاهش شدید مسافران خواهیم بود.

اسعدی سامانی در مورد اینکه گفته می‌شود برخی خطوط فروش پروازها را متوقف کرده‌اند، اظهار کرد: این وضعیت به دلیل مسائل مربوط به تعیین نرخ ارز در روزهای ابتدایی اعلام سیاست جدید ارزی بود که اکنون برطرف شده‌است.

[related-post id="42584"]

[related-post id="42581"]
کد خبر 42678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =