هواپیمای «آلاسکا ایرلاینز» در آمریکا ربوده شد ؛ هواپیما مسافری نداشت |  فیلم حادثه را ببینید و مکالمات را بشنوید

چمدان :  طبق گزارش برخی رسانه‌های آمریکایی، یک هواپیمای شرکت «آلاسکا ایرلاینز» در فرودگاه شهر «سیاتل» این کشور توسط یکی از کارکنان فرودگاه ربوده شد.

بنا بر نوشته «ان‌بی‌سی شیکاگو» به نظر می‌رسد که یک هواپیما در فرودگاه «سی‌تَک» شهر سیاتل آمریکا ربوده شده باشد. برخی کاربران توئیتر که در فرودگاه حضور داشتند، ادعا کردند که به آنها اطلاع داده شده که یک مرد این هواپیما را ربود.

سخنگوی اداره هوانوردی فدرال آمریکا درباره این موضوع اعلام کرد: «اکنون ما نمی‌توانیم هیچ چیزی را تایید کنیم و در تلاش هستیم که درباره آنچه اتفاق افتاده اطلاعات به دست بیاوریم».

شرکت هواپیمایی «آلاسکا ایرلاینز» هم اعلام کرد: «ما درباره بلند شدن بدون مجوز یک هواپیما آگاهی داریم. معتقدیم که هیچ مسافری در آن وجود نداشت. به محض دریافت اطلاعات بیشتر، اطلاع رسانی خواهیم کرد».

برخی منابع آمریکایی هم با انتشار تصاویر و فیلم‌هایی اعلام کردند که هواپیمای مذکور سقوط کرده است.

سخنگوی فرودگاه «سی‌تَک» که عمل ربایش هواپیمای آلاسکا در آن انجام شد، اعلام کرد که «یکی از کارمندان» این فرودگاه، بدون مجوز هواپیما را به پرواز در آورد.

مسئولان فرودگاه اطلاعاتی بیشتری درباره اینکه هویت این کارمند و انگیزه او از به پرواز درآوردن بدون مجوز هواپیما چه بوده، اشاره نکردند.

یک منبع در اداره هوانوردی فدرال آمریکا، ربایش و سقوط هواپیما را تایید کرد.

گفته می‌شود که هواپیما در جزیره کوچک «کترون» واقع در جنوب غرب «تاکوما» در ایالت واشنگتن سقوط کرد.

پیشتر برخی رسانه‌ها خبر داده بودند که دو جنگنده آمریکایی در تعقیب این هواپیما بودند.

پلیس آمریکا همچنین اعلام کرد که هیچ مسافری در هواپیما حضور نداشت و اقدام او «تروریستی» نبود. به گفته پلیس، جوان 29 ساله و ساکن شهرستان «پیِرس» این کشور با هدف خودکشی دست به ربایش هواپیما زد.

 

[audio mp3="https://www.chamedanmag.com/oldwp/2018/08/mokaleme.mp3"][/audio]
کد خبر 42640

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =