فیلم | ادعای دو خواهر ایتالیایی: از نوادگان مونالیزا هستیم | اسرار مجهول تابلوی تاریخی مورد علاقه گردشگرانادعای دو خواهر ایتالیایی: از نوادگان مونالیزا هستیم | Euronews


 

چمدان :  ادعای ناتالیا و ایرینا استروزی در حالی مطرح می‌شود که تاریخدانان سال‌ها است در تلاشند به اسرار تابلوی لئوناردو داوینچی پی ببرند. این تابلو یکی از آثار مورد علاقه گردشگرانی است که از موزه لوور پاریس بازدید می کنند.

ایرینا استروزی می‌گوید: «مادربزرگ ما همیشه از ارتباط ما با مونالیزا سخن می‌گفت. ما هیچگاه بر روی این ارتباط متمرکز نشدیم تا اینکه دومینیکو ساوینی، یک دوست تاریخدانمان تصمیم گرفت در آرشیوها در این مورد تحقیق کند. از آن موقع بود که متوجه شدیم که ما با یکی از شناخته شده ترین زنان جهان پیوند داریم.»

بر اساس گزارش یورونیوز، تصور رایج است که مونالیزا یکی از زنان اشراف زاده ایتالیا و همسر یک تاجر ابریشم بوده است. با این حال عده‌ای بر این باورند که مونالیزا وجود خارجی نداشته و نقاشی او تصویری از یک زن ایده آل است. برخی نیز اعتقاد دارند که لئوناردو داوینجی در نقاشی مونالیزا خود را به صورت مونث به تصویر کشیده است.

ایرینا استروزی در مورد هویت مونالیزا می‌گوید: «او همسر فرانچسکو دل ژکوندو بود که در آن زمان تاجر بود.»

نقاشی مونالیزا معروف ترین اثر لئوناردو داوینچی، نقاش عصر رنسانس محسوب می‌شود.

 

کد خبر 42634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =