چمدان : «قانون منع بکارگیری بازنشستگان» منتظر رأی نهایی شورای نگهبان است که در صورت تأیید این نهاد نظارتی، تعدادی از استانداران، معاونين وزرا، سفرا و شهرداران و سایر مدیران در سازمان‌ها و ارگان‌ها و...بازنشسته تلقی شده و بايد از منصب و پست خود كناره‌گيری‌ كنند.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم از این قاعده مستثنی نبوده و تعدادی از افراد از جمله سید محمد بهشتی رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، احمد دانیالی معاون توسعه مدیریت، حسین تاجیک معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها، جلیل گلشن مشاور رییس در امور ایثارگران و مشاور رییس پژوهشگاه، ایرج خرازی مشاور رئیس و نماینده سازمان در هیات مرکزی گزینش در سازمان مرکزی و برخی افراد در شرکت‌های تابعه اعم از کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی، شرکت توسعه گردشگری ایران، شرکت ایرانگردی و جهانگردی و به گفته برخی کارشناسان حدود 11 نفر از اعضای پژوهشگاه افزون بر بهشتی و گلشن، برخی از مدیران استانی از جمله مدیرکل استان تهران، مرکزی و مازندران و... در این فهرست می‌گنجند.

علی اصغر مونسان در حاشیه بازدید از سایت چمدان در روز خبرنگار در پاسخ به این پرسش که مشخصاً چه تعداد از مدیران و معاونان سازمانی و استانی در صورت تأیید این قانون باید با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خداحافظی کنند، گفت: «اگر این قانون به تصویب شورای نگهبان برسد و ابلاغ شود ما قطعاً آن را به اجرا در خواهیم آورد. خوشبختانه در دستگاه اجرایی ما تعداد بالایی از معاونان و مدیران کل ستادی و استانی را در برنخواهد گرفت. در مورد معاونان همین چند نفری را که نام بردید در فهرست هستند که علی‌القاعده باید به قانون عمل کرد و این همکاران نیز آمادگی لازم را دارند چنانکه همان روزی که مجلس شورای اسلامی در مورد این قانون تصمیم گرفت، همگی به من اعلان آمادگی کردند. ما هم در مورد هر کس که مشمول این قانون شود پیگیری‌های لازم را خواهیم کرد.

وی با اشاره به این که فهرست مشمولان این قانون تهیه شده و در انتظار نظر نهایی شورای نگهبان است، افزود: در مورد افرادی مانند جناب اقای دلاور بزرگ نیا مدیر کل استان تهران که نام بردید، برخی افراد می‌توانند بازنشسته شوند از جمله ایشان اما هنوز بازنشسته نشده‌اند توجه داشته باشید که این قانون مشمول کسانی است که بازنشسته شدند نه آنهایی که می‌توانند بازنشسته شوند.

معاون رییس جمهور تأکید کرد: در صورت تصویب این قانون در مجموع جوان‌گرایی در بدنه دولت اتفاق خواهد افتاد که البته به آن نیاز است و اتفاق خوبی است.

[related-post id="42469"]

[related-post id="42529"]
کد خبر 42575

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بکئو ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
    ای کاش در دوران مونسان، بازنشسته ها در سازمان می ماندند!!! تا ایشان مجبور نباشند بروند کیش و دنبال مدیر متخصص میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بگردند چراکه همه عالم و آدم می دانند انتصابات فقط با رابطه بازی در این سازمان انجام می شود نه بر اساس ضابطه امیدوارم واقعیت ها را نشر دهید! تا اعتماد بیشتری جلب کنید