چمدان : همه‌ ساله حدود 82.2 میلیون گردشگر از کشور 47 میلیون نفری اسپانیا بازدید می‌کنند. کنار اسپانیا کشورهای دیگری هم هستند که بیشتر یا برابر با جمعیتشان گردشگر ورودی دارند اما به موازات این کشورها، کشورهایی هستند که کمترین تعداد گردشگر بین‌المللی را جذب می‌کنند.

آفریقا│کشورهای سائو تومه و پرینس همه ساله به حدود 13هزار گردشگر خوشامد می‌گویند و به‌عنوان کشورهایی در آفریقا شناخته می‌شوند که کمترین میزان گردشگری ورودی را دارند. کشور کوموروس با حدود 24 هزار گردشگر ورودی در رتبه دوم قرار دارد.

اقیانوسیه│ تووالو، عنوان تنها کشوری روی زمین است که کمترین میزان گردشگر ورودی را در اختیار دارد. به‌طوری‌که سالانه فقط حدود 2 هزار گردشگر به این کشور وارد می‌شوند. کریباتی با 4هزار بازدیدکننده بین‌المللی، جزایر مارشال با حدود 6هزار و نیو با حدود 8هزار گردشگر رتبه‌های دوم تا چهارم را در اختیار دارند.

[caption id="attachment_42444" align="aligncenter" width="1024"] تووالو تنها کشور روی زمین با کمترین میزان گردشگر ورودی است[/caption]

کاراییب│ مونتسرات سالانه فقط به 9 هزار بازدیدکننده خوشامد می‌گوید.

آسیا│ بنگلادش فقط حدود 125 هزار گردشگر در سال دارد اما کمترین رتبه متعلق به تیمور شرقی است که فقط از 66 هزار گردشگر خارجی در سال میزبانی می‌کند.

[caption id="attachment_42446" align="aligncenter" width="1200"] کمترین رتبه در آسیا متعلق به تیمور شرقی است که فقط از 66 هزار گردشگر خارجی در سال میزبانی می‌کند[/caption]

 

آمریکای جنوبی│ کمترین بازدیدکننده در این قاره به کشور گویان تعلق دارد که سالانه فقط میزبان 207 هزار گردشگر است و پس‌از آن کشور سورینیم با 228 هزار گردشگر در رتبه دوم قرار دارد.

اروپا│ سن‌مارینو با حدود 60 هزار گردشگر ورودی کمترین بازدیدکننده را در اروپا دارد و کشورهای لیختین‌اشتاین با 69 هزار و مولدوا با 121 هزار گردشگر در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

[caption id="attachment_42443" align="aligncenter" width="1280"] لیختین‌اشتاین با 69 هزار رتبه دوم کمترین میزان گردشگر در اروپا را دارد[/caption]

 

خاورمیانه│ کویت با 182 هزار بازدیدکننده بین‌المللی در سال کمترین میزان گردشگر ورودی را در خاورمیانه به خود اختصاص داده است. این سرزمین که بین ایران و عراق قرار دارد در سال 1990 به‌ اشغال رژیم بعثی صدام درآمد. اشغالی که در نهایت به جنگ اول خلیج‌فارس منجر شد. امروزه این کشور در صلح و آرامش است.
کد خبر 42441

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ۷۶۷۸۶۸۷۶۸۷ ۱۷:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
    یه زحمت بکشید این تعداد گردشگران رو تقسیم بر جمعیت کنید. برای ایران هم این کار رو انجام بدید اون وقت اطلاع رسانی کنید.