چمدان : دو روز پس از اظهارات کلی رییس بانک مرکزی درباره ارز مسافرتی، مسافران خارج از کشور دچار مشکل شده‌اند.

برخی بانک‌ها روز گذشته با وجود اعلام حذف ارز مسافرتی همچنان حواله را به مسافران ارائه می‌کردند اما از امروز با وجود اینکه همچنان بخشنامه‌ای در این زمینه به آنها ابلاغ نشده است ارائه حواله ارز مسافرتی را متوقف کرده‌اند.

مسافران قرار بود از امروز و با بسته جدید ارز دولتی، ارز درخواستی خود را از صرافی‌ها به قیمت آزاد تهیه کنند این در حالی است که بانک مرکزی هیچ ضوابطی را برای فروش ارز مسافرتی توسط صرافی‌ها اعلام نکرده است و با وجود آزاد شدن خرید و فروش ارز در صرافی‌ها امروز اکثر صرافی‌ها همچنان تعطیل بودند و مجاری رسمی برای تهیه ارز مسافران وجود نداشت.

[related-post id="42224"]

همچنین امروز بازار ارز نوسان‌های عجیبی دارد. در حالی که صبح اعلام شد قیمت ارز به کانال هشت هزار تومان وارد شده، قیمت بعد از ظهر باز هم افزایش یافته و برخی حتی قیمتی بیش از 10 هزار تومان را اعلام می‌کنند و به نظر می‌رسد همچنان دلال‌ها در حال جولان در تعیین قیمت ارز در بازار هستند.

[related-post id="42378"]

مشخص نکردن وضعیت فروش ارز برای سفر‌های خارجی و قطع ارز مسافرتی به قیمت دولتی، مسافران را سردرگم کرده و بسیاری که بلیت پرواز‌های خود را تهیه کرده‌اند با مشکل تهیه ارز برای سفر روبرو هستند.
کد خبر 42348

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =