چمدان :  مجله دیزاین بوم نوشت: درسال 2016 میلادی که هتل بدون سقف و دیوار «بی‌ستاره» تمام چارچوب‌های هتل‌های مدرن را به چالش کشید کمتر کسی فکر می‌کرد که طرح برادران هنرمند مفهومی فرانک و پاتریک ریکلین با گذشت کمتر از 2 فصل تابستان به چنین موفقیتی دست یابد.

صنعت هتل داری سوئیس با اجرای طرح «null stern hotel» که در آلمانی به معنی هتل بدون ستاره است یکی از پیش‌روترین و جذاب‌ترین اقلام این صنعت را در لیست گسترده‌ای از خدمات و هتل‌های لوکس خود گنجاند.

پس‌زمینه این هتل مناظر تماشایی دره‌ها و کوه‌های سرسبز جنوب کشور سوئیس است و با اینکه نامش بی‌ستاره است ولی آسمان شب‌هایش ستاره باران است.

فرانک و پاتریک ریکلین در این هنر مفهومی به دنبال بازگشت انسان به طبیعت و تجربه زندگی در دنیایی به دور از تکنولوژی‌ رایج زندگی صنعتی و مدرن هستند.

امروز نام بیش از چهار هزار و 500 نفر در لیست انتظار هتلی است که هزینه کرایه هر تخت آن شبی حدود 210 دلار برآورد می‌شود.

در فضای هتل سه سوئیت با یخچال، فریزر و امکانات کافی در کلبه‌ای در نظر گرفته شده تا صبحانه برای مهمانان آماده و در صورت تغییر شرایط جوی پذیرای آنان باشند.

 

 

بر اساس گزارش ایرنا، گزارش شورای مسافرتی و گردشگری جهان (WTCC ) در ماه مارس 2017 (اسفند 95 و فروردین 96) اعلام کرد که صنعت مهمان‌نوازی جهانی 7.6 تریلیون دلار معادل 10.2 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی درآمدزایی داشته و 292 میلیون شغل در سال 2016 ایجاد کرده است که این مقدار یک دهم مشاغل در جهان را تشکیل می‌دهد.

کشور سوئیس با ایجاد چهار دانشگاه از میان 10 دانشگاه برتر جهان در پی تربیت نسل جدید در صنعت مهمانداری است تا در این صنعت پیشگام باشد.
کد خبر 42272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =