کرجی‌ها از شهریور ماه صاحب فرودگاه مسافری می‌شوند | اولین پرواز فرودگاه پیام ؛ کرج - مشهد

چمدان :   مهرداد تقی‌زاده گفت: قرار است یک هفته قبل از افتتاح ترمینال مسافری فرودگاه پیام، اولین پرواز از کرج به مشهد انجام تا تمام مباحث فنی فرودگاه چک شود. این فرودگاه اواسط شهریورماه به مرحله‌ بهره‌برداری خواهد رسید.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات چندی پیش در بازدید از فرودگاه پیام کرج از مسافربری شدن این فرودگاه در هفته دولت خبر داده و گفته بود: مراحل آخر زیرساختی برای تبدیل فرودگاه پیام کرج به مسافربری انجام شده و دو مشکل اساسی برای این موضوع وجود دارد که امیدواریم هر چه سریع تر برطرف شود. مشکل ابتدایی مسافربری این فرودگاه عدم وجود جاده دسترسی مناسب و موضوع بعدی دفن زباله است. جلساتی درباره برطرف شدن این مشکلات انجام و موضوع در حال پیگیری است که معضل زباله‌های اطراف فرودگاه پیام با برنامه ریزی برطرف شود و امیدواریم با حل این موضوعات اولین پرواز مسافربری فرودگاه پیام در هفته دولت به مقصد نجف اشرف انجام شود.

به گزارش چمدان، فرودگاه پیام به فاصله ۳۵ کیلومتری تهران در استان البرز است. این فرودگاه در سال ۱۹۹۰ تأسیس شد اما به طور رسمی در سال ۱۹۹۷ فعالیت خود را شروع کرد. منطقه ویژه اقتصادی پیام در محدوده‌ای به وسعت ۳۶۰۰ هکتار در اراضی ۱۰ هزار هکتاری فرودگاه بین‌المللی پیام در استان البرز تأسیس شده‌است. هدف از تأسیس این منطقه ویژه اقتصادی، حمل و نقل بار هوایی و پستی، فرآوری کالا، انبارداری، خدمات سردخانه‌ای، صنایع ICT و صادرات است.

هم اکنون از این فرودگاه و منطقه ویژه آن برای اهدافی همچون ترانزیت باربری، حمل و نقل تجاری و پست کالا در کار گسترش صنایع ICT کشور استفاده می‌شود. همچنین با همکاری آموزش هوانوردی پارسیس و ارتا کیش، هما و بوتیا ماهان، پروازهای آموزش خلبانی نیز در این فرودگاه انجام می‌شود.

فرودگاه پیام توسط شرکت خدمات بین‌المللی هوایی پیام اداره می‌شود و متعلق به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران است.
کد خبر 42220

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =