چمدان :  نمایندگان در نشست علنی امروز چهارشنبه، 10 مرداد مجلس شورای اسلامی  با 137 رای موافق، 41 رای مخالف و یک رای ممتنع از مجموع 199 نماینده حاضر در جلسه با ماده واحده طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی موافقت کردند.

براساس ماده واحده این طرح؛ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با کلیه اختیارات و وظایفی که به موجب قوانین و مقررات دارا است با رعایت بند(د) ماده (۲۹) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸6/7/8 با اصلاحات و الحاقات بعدی و بند(الف) ماده(۲۸) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب 12/14/1395 و بدون توسعه تشکیلات و افزایش نیروی انسانی به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تبدیل می‌شود و بار مالی ناشی از تغییر عنوان از محل منابع داخلی و صرفه‌جویی تامین خواهد شد.


تبصره ۱- کلیه امکانات، اموال و نیروی انسانی سازمان مزبور در اختیار وزارتخانه جدید قرار می‌گیرد.


تبصره ۲- شرح وظایف این وزارتخانه مطابق قوانین مورد عمل سازمان مذکور خواهد بود و دولت موظف است تغییرات در شرح وظایف وزارتخانه جدید را حداکثر ظرف مدت یک‌سال برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.


تبصره ۳- هرگونه افزایش نیروی انسانی، امکانات و بار مالی برای وزارتخانه موضوع این ماده در طول دوران اجرای برنامه ششم توسعه ممنوع است.


به گزارش چمدان این طرح باید در شورای نگهبان نیز تایید شود و پس از آن رییس جمهور مکلف به معرفی وزیر برای این وزارتخانه یا سرپرست برای آن است.

کد خبر 41724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =