چمدان : کیومرث کلانتری گفت: در استان تهران در حدود 18 میلیون نفر در کمتر از ۰.۸۳ درصد جغرافیای کشور مستقر هستند ، حدود 4 میلیون خودرو در تهران تردد دارند و 11 هزار تن پسماند در روز در استان تهران تولید می شود و همه اینها چالش‌های زیست محیطی را در تهران تشدید می‌کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران یکی دیگر از مسائل مهم تهران را در حوزه آب دانست و گفت: در استان تهران 5 حوزه آبی شامل سد لار، لتیان، امیرکبیر، طالقان و ماملو وجود دارد که هر 5 حوزه در مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست می باشد.

او با اشاره به موضوع بوی اطراف فرودگاه امام خمینی(ره)، گفت: با عنایت رئیس جمهور و حمایت سازمان برنامه و بودجه خوشبختانه 70 میلیارد تومان در خصوص کنترل بوی اطراف فرودگاه اختصاص یافته و در حال حاضر مشغول تهیه و تدوین پروژه‌های آب و فاضلاب و محیط زیست هستیم تا با این اعتبار اولیه بتوانیم اقداماتی را در خصوص این موضوع با توجه به شناسایی 28 کانون بو در منطقه اجرایی کنیم.

به گزارش چمدان بوی بد حاصل از زباله‌ها و فاضلاب در مسیر و اطراف فرودگاه بین المللی امام خمینی مدتی است باعث آزار مسافران این فرودگاه شده و جنبه خوبی برای گردشگران ورودی به کشور نیز ندارد.
کد خبر 40797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =