صدور روزانه 300 ویزا برای سفر ایرانی‌ها به بلغارستان | ۲۹ هزار ایرانی به بلغارستان رفتند؛ هزار بلغاری به ایران آمدند

چمدان : کریستو پولنداکوف گفت: سال گذشته بیش از ٢٩ هزار نفر از اتباع ایرانی درخواست ویزا کردند که ٩۵ درصد آنها ویزای توریستی بوده است آمار امسال هم باید شبیه به سال گذشته بوده باشد ضمن اینکه تابستان هنوز تمام نشده و در این فصل مردم به وارنا زیاد سفر می‌کنند. باید فصل تابستان تمام شود و ببینیم که آیا این آمار به سال گذشته رسیده است یا نه. نوبت‌ها در کنسولگری کاهش پیدا نکرده یعنی تعداد کسانی که به بلغارستان برای تفریح می‌روند تغییر زیادی نکرده است. بخش کنسولی سفارت روزانه بیش از ٣٠٠ ویزا صادر می‌کند.

وی ادامه داد: ایرانی‌ها بیشتر به شهر وارنا پایتخت بلغارستان می‌روند در حالی که ما شهرهای دیگر را نیز معرفی کرده‌ایم. از بلغارستان هم درخواست برای سفر به ایران هست ولی آنقدر زیاد نشده است تقریبا سالانه هزار نفر بلغاری به ایران می‌آیند و به شهرهایی که معروف‌تر هستند می‌روند مانند شیراز، تبریز، مشهد، یزد، اصفهان و کاشان. امیدواریم این آمار افزایش پیدا کند.

سفیر بلغارستان در ایران به مهر گفت: یکی دو روز پیش با یک گروه کوهنوردی از بلغارستان ملاقات کردم که به دماوند صعود کرده بودند. برخی از بلغاری‌ها برای گردشگری تفریحی، طبیعتگردی و یا تاریخی به ایران می‌آیند که البته سهم گردشگران تاریخی بیشتر است.
کد خبر 40715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =