زلزله هرمزگان آسیبی به بناهای تاریخی نرساند

چمدان : اشکان مختاری سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان با اشاره به وقوع دو زمین‌لرزه نسبتاً شدید در صبح امروز افزود: بعد از وقوع زمین‌لرزه بلافاصله بررسی خسارات احتمالی واردشده به آثار و بناهای تاریخی در نقاط مختلف استان هرمزگان از جمله منطقه رویدر کانون زمین‌لرزه، آغاز شد که بررسی‌ها نشان می‌دهد خوشبختانه آثار و بناهای تاریخی آسیبی ندیده‌اند.

او افزود:  مهم‌ترین بنای تاریخی استان هرمزگان در منطقه رویدر، خانه قاضی است که بر اساس بررسی‌های به‌عمل‌آمده، آسیبی به این خانه تاریخی و سایر آثار و بناها در این منطقه نرسیده است.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان هرمزگان خاطرنشان کرد: درعین‌حال، یگان ‌حفاظت میراث‌فرهنگی این استان در حالت آماده‌باش قرار دارد.

شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در ساعات 09:34:46 و 09:37:02 امروز یکشنبه، 31 تیرماه این دو زمین‌لرزه را ثبت کردند.

مختصات زمین‌لرزه 4.7 ریشتری که در عمق 22 کیلومتری زمین رخ داده، 27.51 درجه عرض شمالی و 54.93 درجه طول شرقی ثبت شده است.این زمین‌لرزه در 48 کیلومتری رویدر هرمزگان، 62 کیلومتری لار و 62 کیلومتری درز در استان فارس رخ داده است.

مختصات زمین‌لرزه 5.7 ریشتری نیز که در عمق 8 کیلومتری زمین رخ داده، 27.62 درجه عرض شمالی و 54.96 درجه طول شرقی ثبت شده است که این زمین‌لرزه در 48 کیلومتری رویدر، 53 کیلومتری درز و 57 کیلومتری مزایجان در استان فارس رخ داده است.
کد خبر 40439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =