چمدان : مدیرکل سیاست‎ها و مقررات ارزی بانک مرکزی در مصاحبه با صداوسیما با تکذیب خبر پایان عرضه ارز دولتی به مسافران گفت: همچنان پنج بانک عامل این ارز را در چارچوب بخشنامه بانک مرکزی در اختیار مسافران واجدان شرایط و با نرخ رسمی تا سقف‌های 500 و 1000 یورویی قرار می‌دهند.

مهدی کسرایی‌پور با بیان این که موضوع تخصیص ارز مسافرتی در دست بررسی است گفت: تاکنون بازخوردهای زیادی از نحوه فروش و مصرف این نوع ارز به بانک مرکزی منعکس شده است و ما نیز دیدگاه‌ها و پیشنهاداتمان را پس از جمع بندی به ستاد اقتصادی دولت ارائه کرده‌ایم.

این مسئول بانک مرکزی اضافه کرد: در همین چارچوب ستاد اقتصادی دولت به عنوان متولی اصلی تصمیم‌گیری سیاست‌های جدید ارزی تصمیم لازم را اتخاذ خواهد کرد که پس از اعلام نظر نهایی، آن را به شبکه بانکی منعکس خواهیم کرد.

مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی در ادامه ابراز امیدواری کرد که این هفته در ادامه مباحث جلسه چهارشنبه گذشته ستاد اقتصادی دولت، تصمیم قطعی درباره ارز مسافرتی اتخاذ شود.

[related-post id="40356"]

[related-post id="34745"]

روابط عمومی بانک سامان نیز گفت: امروز از طریق شعب مختلف این بانک حدود 1900 حواله ارز مسافرتی صادر شد که مسافران در گیت‌های خروجی فرودگاه‌ها ارز تخصیصی را دریافت می‌کنند.
کد خبر 40424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =