رونمایی از مجموعه کتاب‌های بارگاه امام رضا و حضرت معصومه در موزه کتابخانه سلطنتی نیاوران

چمدان : این مجموعه کتاب‌های مصور که به عنوان مرجع مطالعاتی غنی از ابنیه آستان قدس رضوی و آستانه مقدسه حضرت معصومه (س) محسوب می‌شوند به زبان فارسی و انگلیسی به ترتیب در سال‌های 1355 و 1356 شمسی توسط بیژن سعادت نوشته شده و در فلورانس ایتالیا به چاپ رسیده است.

کتاب بارگاه امام رضا (ع) شامل اطلاعاتی از تاریخچه شهر مشهد، تصاویر رنگی و سیاه و سفید بارگاه امام رضا (ع) در دوره‌های زمانی مختلف، پلان حرم و نقشه‌های معماری و همچنین تغییرات مسجد گوهرشاد، ضریح مطهر، مناره ها، چگونگی معماری حرم و ... است.

بر اساس گزارش مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، کتاب بارگاه حضرت معصومه (س) نیز شامل تاریخچه شهر قم، مجموعه مطالعاتی ابنیه آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه (سلام اله علیها)، تصاویر رنگی و سیاه و سفید شهر قم در دوره های زمانی مختلف، تصاویر قبل و بعد از بازسازی حرم، پلان و نقشه های معماری، وضع صحن ها و ابنیه مقدسه در دوران مختلف و ... است.

کتابخانه سلطنتی مجموعه نیاوران در حدود سال 1355 شمسی در قسمت شمال شرقی این مجموعه در دو طبقه و یک زیرزمین با زیربنای تقریبی770 مترمربع احداث شد و شامل مجموعه ای ارزشمند از نسخ خطی و کتاب های چاپی است.

علاقه مندان جهت دیدن این کتاب های ارزشمند می توانند تا 10 مرداد از ساعت 9 تا 18 به موزه کتابخانه سلطنتی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه کنند و مجموعه تا ساعت 19 فعال است.
کد خبر 39983

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =