لزوم احیای خیابان لاله‌زار | تبدیل دیوار بتنی‌ بی‌روح خزانه به یک تابلوی زیبای نقاشی

زهرا صدراعظم نوری عضو شورای شهر تهران در خصوص بازدید از پروژه‌های خاتمه یافته سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفت: امروز (چهارشنبه) از نحوه پیشرفت پروژه‌هایی که در سال جاری آغاز شدند و یا در برنامه سازمان زیباسازی بودند، بازدید شد.

وی افزود: بازدید از میدان مشق تهران و پروژه بازسازی سردرب‌ باغ ملی صورت گرفت؛ سردرب‌ باغ ملی واقع در خیابان امام خمینی(ره) یکی از نشانه‌ها و ورودی‌های شهر تهران است که می‌تواند توریسم و گردشگر جذب کند.

صدراعظم نوری با اشاره به بازدید ازمحدوده خزانه ، به باشگاه خبرنگارارن جوان گفت: در جنوب تهران در محدوده مترو خزانه، با مشارکت مردم بر روی حدود یک کیلومتر دیوار بتنی‌، نقاشی شده است؛ در این نقاشی‌ها از نظرات مردم و افراد محل استفاده شده است؛ درواقع‌ دیوار بتنی‌ بی‌روح تبدیل به یک تابلوی زیبای نقاشی شده است.

وی با اشاره به بازدید از خانه تئاتری که در خیابان لاله‌زار بود، گفت: در زمانی که خیابان لاله‌زار، خیابان فرهنگی و هنری شهر تهران محسوب می‌شد، بسیاری از فعالیت‌ها در آن خیابان برقرار بود. همچنین سینماها و تئاترها‌ در محل‌های مختلف فعالیت می‌کردند.

صدراعظم نوری با اشاره به اینکه گراند‌ هتل روزی یکی از زیباترین هتل‌ها و محل‌های پاتوق برای بسیاری از اشخاص سیاسی و فرهنگی بود، گفت: امروزه این محل به یکی از مخروبه‌ها تبدیل شده است و فعالیت‌هایی در آن رخ می‌دهد که هیچ تناسبی با کارکرد اولیه‌اش ندارد؛ احیاء و بازسازی این هتل از برنامه‌های سازمان زیباسازی شهرداری تهران است که امیدوارم با تأمین اعتبار لازم و مشارکت بخش خصوصی به نتیجه برسد.

عضو شورای شهر تهران در پایان با تأکید بر اینکه خیابان لاله‌زار بخشی از تاریخ شهر تهران محسوب می‌شود، گفت: احیای این خیابان بسیار حائز اهمیت و مؤثر است.
کد خبر 39711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =