در متن استعفای مدیر موزه قرآن آمده است:

«جناب آقای دکتر علی اصغر مونسان
معاون رییس جمهور و ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

وَ قالَ الرَّسُولُ يا رَبِّ إِنَّ قَوْمِي اتَّخَذُوا هذَا الْقُرْآنَ مَهْجُوراً   30 فرقان
پيامبر (در روز قيامت از روى شكايت) مى‌گويد: پروردگارا! قوم من اين قرآن را رها كردند.

سلام علیکم
اکنون که بیش از همیشه ارکان اساسی "منطق و استدلال" در بدنه سازمان کمرنگ گردیده  و شرایط ادامه همکاری برای حضور جوانان در عرصه های مدیریتی فراهم نیست، استعفایخود را تقدیم می دارم.

در این یک سال حضور در سمت مدیریت موزه ملی قرآن کریم ، هر جا مجال اقدام بر اساس ارزشهای والای انقلاب اسلامی و مبتنی بر الگوی نیازسنجی کارکنان و بازدیدکنندگان موزه ملی قرآن کریم فراهم شد، نتایج شگرفی همچون افزایش چشمگیر فعالیت های محتوایی و بازدید علاقمندان از این موزه را به بار آورد.

اینگونه توفیقات الهی نشان داد که باید ضمن تمرکز بر وظایف ذاتی موزه و پذیرش تکالیف آن نسبت به دیگر دستگاههای فرهنگی، با سیاستگذاری مشخص، برنامه ریزی و مدیریت صحیح، پرداختن به کار مولد، همه جانبه نگری در موضوعات خصوصا در زمینه نیروی انسانی و به ویژه توجه به لزوم آموزش مستمر و مفید ایشان، اجتناب از تصمیمات شتابزده و بدون دقت، تکیه بر عقل و عزم جمعی و همچنین پرهیز از خود محوری؛ بالندگی و شکوفایی هرچه بیشتر موزه ملی قرآن کریم به عنوان اولین موزه تخصصی قرآن کریم کشور و در نهایت فرهنگ قرآنی را پیگیری نمود.علی هذا از آنجا که این سازمان عظیم و فرهنگی، لاجرم باید نقش اصلی و اثر گذار خود را در عرصه فرهنگ ایرانی اسلامی احیا کند، تفصیل محورهای آسیب شناسی وضعیت گذشته موزه ملی قرآن کریم به عنوان بخش کوچکی از این مجموعه، در ماههای اولیه ی حضور اینجانب، خدمت مسئولان مربوطه ایفاد گردید و همچنین فعالیتهای صورت پذیرفته در ایام مسئولیت خود، خدمت جنابعالی ارائه گردید که متاسفانه حتی امکان دیدار با حضرتعالی و بررسی مشکلات این مجموعه فراهم نگردید.
لازم به یادآوری است اینجانب علی رغم فشارهای درونی و بیرونی در این مجموعه و عدم پرداخت حقوق و مزایا در سال جاری و بی توجهی مسئولین ذیربط به این امر، از باب مسئولیت شرعی در نظام جمهوری اسلامی فعالیت خود را به صورت مستمر و جدی به صورت کامل ادامه داده است.

با آرزوی موفقیت روزافزون برای خانواده بزرگ میراث فرهنگی، فرصت را برای تجدید ارادت و سپاسگذاری از تمامی همکاران اعم از موزه داران، کارشناسان، مدیران و به ویژه همکاران اداره کل پشتیبانی سازمان ميراث فرهنگي که در این مدت به رشد و شکوفایی موزه ملی قرآن کریم کمک نموده اند مغتنم می شمارم.

به محضر باریتعالی برای این مدت خدمت ادای شکر میکنم و امیدوارم تلاشهای این سرباز کوچک نظام مورد رضایت درگاهش (جل جلاله) قرار گیرد.

«إِنْ أُرِیدُ إِلاَّ الإِصْلاَحَ مَا اسْتَطَعْتُ وَمَا تَوْفِیقِی إِلاَّ بِاللّهِ عَلَیْهِ تَوَکَّلْتُ وَإِلَیْهِ أُنِیبُ؛ من قصدى جز اصلاح  تا آنجا که بتوانم ندارم و توفیق من جز به [یارى] خدا نیست بر او توکل کرده ‏ام و به سوى او بازمى‏ گردم» (هود؛ 88)

امير لهراسبي»
کد خبر 39629

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =