چمدان : ولی‌الله شجاع پوریان  با اشاره به آخرین وضعیت افتتاح مسجد تئاتر شهر که قرار بود عید فطر اتفاق بیفتد، اظهار کرد: در این منطقه یک مجموعه فرهنگی و مذهبی بزرگی ساخته شده است و به این دلیل که ساختمان مسجد به تئاتر شهر چسبیده است، هنرمندان در فرآیند ساختش پیشنهاد دادند تا در آنجا مناره ساخته نشود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه کار و ساز مسجد تقریبا رو به اتمام است، عنوان کرد: تنها 5 درصد از ساخت و سازهای لازم در این رابطه باقی مانده است اما مشکلی که بهره‌برداری آنها را از زمان اعلام شده به تعویق انداخته این است که ما باید برای تعیین بهره‌بردار این مجموعه توافقاتی انجام دهیم.آنا نوشت:وی با بیان اینکه از ابتدا تا پایان این مجموعه را شهرداری تهران پیش برده است و سرمایه‌گذار دیگری وجود نداشته، گفت: همچنین ستاد امور مساجد نیز مسئولیت‌هایی نسبت به مسجد‌ها دارند. در همین راستا آقای علی اکبری با شهردار تهران جلسه‌ای داشته و باید توافقاتی صورت بگیرد تا نحوه نگهداشت این مجموعه فرهنگی مشخص شود.

شجاع‌پوریان با بیان اینکه هزینه نگهداشت این مجموعه فرهنگی در ماه حدودا 100 میلیون تومان است، عنوان کرد: البته اگر مدیریت کارا باشد این مجموعه درآمدزا هم خواهد بود. از جمله ایده‌های در نظر گرفته شده برای این مجموعه این است که بخش شبستان را در اختیار امور مساجد بگذارند و بخش‌های فرهنگی دیگر را در اختیار معاونت فرهنگی اجتماعی یا سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بگذارند و هم اکنون ما در مرحله تعیین و تکلیف این مجموعه هستیم.

[related-post id="9634"]

[related-post id="5400"]

[related-post id="37388"]
کد خبر 38955

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =