ایرانی‌ها در میان کشورهای دارای بیشترین گردشگر ترکیه | 11.5 میلیون گردشگر خارجی امسال به ترکیه سفر کردند

چمدان :  آمار وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه و همچنین شواهد میدانی از پایان دوران بحران گردشگری این کشور حکایت می‌کند به طوری که با افزایش 31 درصدی گردشگران پنج ماهه امسال ترکیه نسبت به مدت مشابه سال قبل، شمار گردشگران خارجی ترکیه بالاتر از ارقام دوران طلایی این کشور بوده است.

همزمان با روی کار آمدن حزب عدالت و توسعه در کشور ترکیه و اتخاذ سیاست‌های جدید اقتصادی، سال به سال بر شمار گردشگران خارجی این کشور افزوده شد به طوری که در سال 2014 شمار گردشگران خارجی ترکیه به رقم بی‌سابقه 41 میلیون نفر رسید.

بر اساس گزارش ایرنا، پس از آن در سال‌های 2015 ـ 2016 با وقوع حوادث سیاسی داخلی و خارجی از جمله کودتای نافرجام جولای، تنش با روسیه و آمریکا و عملیات های تروریستی داعش و پ.ک.ک، اوضاع امنیتی ـ اقتصادی ترکیه به شدت رو به نابسامانی رفت تا جایی که این موضوع به کاهش شدید حضور گردشگران خارجی انجامید.

اتخاذ تصمیمات فوری مقامات آنکارا از جمله مبارزه قاطعانه‌تر با نیروهای حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک)، ترمیم روابط با مسکو و مقابله با تهدیدهای خارجی باعث شد تا ثبات و امنیت آرام آرام به فضای جامعه ترک برگردد که در نتیجه آن روند سفر گردشگران خارجی از سال گذشته دوباره صعودی شود به طوری که در پنج ماه اول سال جاری شمار گردشگران خارجی رکورد پنج ماه اول سال 2014 را هم شکسته است.

بر اساس داده‌های وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، اتباع روسیه، آلمان و ایران بیشترین گردشگران خارجی ترکیه را تشکیل می‌دهند.

نعمان کورتولموش وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه اوایل سال جاری میلادی اعلام کرد که کشورش برای جذب 40 میلیون گردشگر خارجی با 32 میلیارد دلار درآمد گردشگری در سال جاری میلادی برنامه ریزی کرده است.

سال گذشته میلادی 32.4 میلیون گردشگر به ترکیه سفر کردند.

میزان درآمد گردشگری این کشور در سال گذشته 26 میلیارد و 283 میلیون دلار بوده است.
کد خبر 38329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =