چمدان :  طی روزهای اخیر مسافران جام جهانی روسیه که در تدارک سفر هستند با مشکل دریافت ارز مسافرتی روبرو شده‌اند. مسافران جام جهانی که بلیت بازی‌ها را دارند با داشتن فن آی دی به جای ویزا می‌توانند وارد کشور روسیه شوند. این در حالی است که بانک‌ها برای پرداخت ارز مسافراتی ویزای کشور روسیه را جزو شرایط خود اعلام کرده بودند. بانک مرکزی طی دستور عمل تازه‌ای این مشکل را حل کرده و با دستور بانک مرکزی فن آی دی به عنوان ویزا در بانک‌ها پذیرفته می‌شود.

خبری از 1000 یورو ارز برای جام جهانی نیست

مدتی پیش محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری خود درباره افزایش مقدار ارز برای هواداران تیم ملی برای سفر به روسیه گفته بود: به آقای سیف، رییس بانک مرکزی موضوع درخواست افزایش مقدار ارز برای خبرنگاران و هواداران را جهت حمایت از تیم ملی در روسیه منتقل می‌کنم و به او می‌گویم اگر تصمیم به ارائه ۵۰۰ یورو است، این رقم به هزار یورو افزایش پیدا کند.

در حالی که هواداران فوتبال که مسافر روسیه هستند، منتظر ترتیب اثر یافتن این وعده بودند، بخشنامه تازه بانک مرکزی درباره اخذ ارز مسافرتی برای کشور روسیه همچنان 500 یورو یا معادل آن ارز کشور مقصد است. با این حساب به نظر می‌رسد وعده سخنگوی دولت قرار نیست از سوی بانک مرکزی اجرایی شود و مسافران جام جهانی تنها 500 یورو ارز مسافرتی خواهند داشت.

جام جهانی روسیه از 24 خرداد ماه آغاز می شود و مسافران می توانند برای دریافت ارز مسافرتی به بانک های ملی، تجارت، ملت، پارسیان و سامان مراجعه کنند.

[related-post id="35661"]

[related-post id="34756"]
کد خبر 35680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =