فرهنگ و علاقه بازدید از موزه در میان مردم وجود دارد؛ به شرط یادآوری و تبلیغات

چمدان : سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‎وگو با خانه ملت با اشاره به 28اردیبهشت ماه به‌عنوان روز موزه در تقویم رسمی کشور، گفت: استقبال مردم از آثار موزه لوور پاریس که در موزه ملی ایران به نمایش گذاشته شده، نشان از وجود علاقه و فرهنگ موزه رفتن در میان مردم است لذا به نظر می‌رسد این مهم صرفا به یادآوری و تبلیغ نیاز دارد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس، یادآوری و تبلیغات درباره موزه‌ها برای مردم را الزامی دانست زیرا به اعتقاد وی فرهنگ و علاقه بازدید از موزه در مردم وجود دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورت توجه بیشتر مسئولان به موزه می‌توان از این طریق به درآمد مناسبی رسید، افزود: بسیاری از کشورها 4 روز را در سال را به‌عنوان روز موزه نامگذاری می‎کنند تا از این طریق توجه بیشتری به موزه از ابعاد مختلف داشته باشند، ضمن آنکه روزهای دیگر ملی خود را به انحای مختلف با موزه عجین می‌کنند، ما نیز می‌توانیم به عنوان مثال روز22 بهمن و دیگر روزهای ملی را با موزه گره بزنیم.

خبرگزاری خانه ملت نوشت: وی همچنین با اشاره به قوانین آمده در برنامه ششم در راستای حمایت از آثار تاریخی و ایجاد اشتغال و درآمد از طریق آن‎ها در کشور، ادامه داد: نباید نقش دستگاه‌های مختلف همچون آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، معاونت فرهنگی شهرداری‌ها در ایجاد فرهنگ بازدید از موزه‌ها و رونق این مهم نادیده گرفت ضمن آنکه با خصوصی‌سازی می‌توان منجر به درآمدزایی از این طریق شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: کمیسیون فرهنگی در تلاش است به بهانه روز موزه در 28 اردیبهشت ماه ابعاد مرتبط با این مهم را با حضور مسئولان مربوطه مورد بحث و بررسی قرار دهد و وظیفه نظارتی خود را اعمال کند.
کد خبر 34320

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =