زیرساخت‌های لازم برای اجرای تعطیلات زمستانی وجود ندارد

چمدان : اسدالله عباسی درخصوص پیشنهاد تعطیلی زمستانی مدارس، گفت: در سال‌های گذشته پیشنهادهایی مبنی بر تغییر زمان شروع مدارس و برقراری تعطیلات زمستانی در کنار تعطیلات تابستانی مطرح بود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی افزود: آلودگی کلانشهرها و ایجاد فرصتی برای استراحت و اوقات فراغت از جمله دلایل طراحان این طرح بود اما به علت تعطیلی بیش از اندازه مدارس در مناسبت‌ها و موقعیت‌های مختلف کارشناسان تعلیم و تربیت و برنامه‌ریزی برقراری این تعطیلات را تائید نکردند.

وی با بیان اینکه برای استفاده از تعطیلی مدارس در زمستان و توسعه گردشگری باید تمام اعضا خانواده در این روزها تعطیل باشند، اظهار کرد: زیرساخت‌های لازم برای اجرایی شدن این طرح وجود ندارد؛ در صورت تعطیلی دانش‌آموزان در فصل زمستان والدین شاغل با دغدغه جدیدی روبه‌رو می‌شوند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمی‌توان با توجیه توسعه گردشگری طرحی غیر اصولی را اجرا کرد، خاطرنشان کرد: سفر به جاده‌های امن و مراکز اقامتی استاندارد نیاز دارد و نمی‌توان تصور کرد که با تعطیلی مدارس سفر افزایش می‌یابد؛ این طرح به کارشناسی و بررسی بیشتر نیاز دارد و هنوز به پختگی لازم نرسیده است به همین دلیل هرگاه مطرح می‌شود عملی نخواهد شد.

خبرگزاری خانه ملت نوشت: عباسی اضافه کرد: اگرچه در بسیاری از مناطق کشور با توجه به نبود وسایل سرمایشی در خرداد ماه امکان حضور در مدارس وجود ندارد اما برای تغییر شروع و پایان سال تحصیلی نیز تاکنون سازوکار لازم و استاندار طراحی نشده است به همین دلیل نمی‌توان با این طرح نیز به نتایج مطلوب دست یافت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: موافقت نمایندگان با طرح تعطیلات زمستانی مشروط به کارآمد و استاندارد بودن آن است چرا که طولانی مدت بودن تعطیلات تابستانی باعث دوری بیش از اندازه دانش‌آموزان از مدرسه می‌شود و این طرح می‌تواند این مشکل را تاحدودی برطرف کند.

[related-post id="34241"]

[related-post id="33756"]

[related-post id="33086"]

[related-post id="10512"]
کد خبر 34317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =