چطور نظر مجلس برای تصویب کلیات طرح وزارت میراث فرهنگی و گردشگری تغییر کرد؟

چمدان : احمد امیرآبادی فراهانی با اشاره به بررسی کلیات طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در صحن علنی مجلس در روز گذشته گفت: با توجه به اعتراض نمایندگان درخصوص اینکه موافقت مجلس با تشکیل این وزارتخانه نیازمند دو سوم رای نیست، هیات رئیسه مجلس تشکیل جلسه داد و اعضای آن عدم نیاز تصویب این طرح با دو سوم رای را پذیرفتند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس مجلس نیز روز آینده در صحن علنی نتیجه این جلسه را اعلام خواهد کرد، افزود: طبق قانون و آنچه که در هیات رئیسه مطرح شد جزئیات طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پس از طرح در صحن علنی در صورتی که مغابر با برنامه باشد نیازمند دریافت دو سوم رای نمایندگان است.

نمایندگان در نشست علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با 139 رأی موافق، 63 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع از مجموع 232 نماینده حاضر در جلسه مخالفت کرده بودند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان رأی‌گیری طرح مذکور گفت: با توجه به اینکه طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مغایر با برنامه ششم توسعه یعنی کاهش سطوح مدیریت و پست‌های سازمانی است به دو سوم رأی نیاز دارد.

همچنین پس از رأی‌گیری طرح مذکور نمایندگان با حضور در مقابل جایگاه هیات رئیسه تاکید کردند که این طرح مغایر با سیاست‌های برنامه ششم توسعه نیست که پس از اظهارات نمایندگان دکتر لاریجانی بیان کرد: این موضوع در هیات رئیسه مجلس بررسی و اگر رأی مورد نیاز برای تشکیل وزارتخانه وجود داشته باشد اعمال می‌شود.

[related-post id="33461"]

[related-post id="33354"]

[related-post id="33228"]

[related-post id="33357"]
کد خبر 33464

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =