تایید تصویب کلیات تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی |  اختلاف رئیس مجلس با حامیان طرح چه بود؟

چمدان : جبار کوچکی‌نژاد  درباره بررسی طرح کلیات تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در صحن علنی مجلس در روز گذشته گفت: کلیات طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شد و آقای دکتر لاریجانی در حین بررسی طرح اعلام کردند این طرح خلاف برنامه و نیازمند دو سوم آرا است اما با تذکرات نمایندگان، در نهایت ایشان با تشکیل جلسه پس از پایان صحن علنی با هیئت رییسه مجلس اعلام کردند که کلیات طرح وزارت گردشگری در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تصویب شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین پس از بررسی در هیئت رییسه مجلس شورای مشخص شد که اصل کلیات طرح تشکیل وزارت گردشگری در صحن علنی مجلس رأی آورده است اما جزییات این که چگونه این سازمان به وزارت تبدیل می‌شود باید مورد بررسی قرار بگیرد.

کوچکی‌نژاد افزود: با تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می‌توان بسیاری از مشکلات صنعت تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را که هم اکنون با آن روبرو است مرتفع کرد و این در حالی است که با ایجاد وزارتخانه گردشگری مجلس می‌تواند به نحو مطلوب‌تر در امور گردشگری نظارت کند.

وی با بیان اینکه با ایجاد وزارتخانه جایگاه واقعی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در کشور روشن می‌شود، تصریح کرد: برمبنای سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری می‌بایست میزان حضور توریست خارجی در کشور به 20 میلیون گردشگر برسد اما هم اکنون ما تنها پذیرای سالانه 2الی 3 میلیون گردشگر خارجی در کشور هستیم.

نماینده مردم رشت در مجلس افزود: ایجاد وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ثبات شغلی کارکنان بسیار تاثیرگذار است.

رییس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مجلس اعلام کرد: جزییات تشکیل وزارت گردشگری در صحن علنی مجلس بررسی می شود.

[related-post id="33357"]

[related-post id="33228"]

 
کد خبر 33461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =