چمدان : به‌ نظر می‌رسد تاریخ در اروپا جلو نمی‌رود زیرا بناهای تاریخی بازسازی می‌شوند، تغییر کاربری می‌دهند اما ظاهر خودشان را همچنان حفظ می‌کنند. در اروپا هیچ ساختمان تاریخی حتی متروکه تخریب نمی‌شود و مردم و شهرداری‌ها در حفظ میراث تاریخی زادگاهشان می‌کوشند. نمونه اخیری از این تلاش‌ها گراند هتل - دی‌یو است.

سال 1184 هتل‌ - دی‌یو به‌ عنوان بیمارستانی خیریه در شهر لیون تاسیس و در سال‌های بعد فضاهایی برای مدرسه پزشکی و موزه بیمارستان‌های دولتی به آن اضافه شد. اداره این بیمارستان تا سال 1478 به‌عهده راهبان لیون بود اما در این سال، صومعه این ساختمان را به شهرداری فروخت.

سال 2010 این بیمارستان تعطیل و سه سال قبل پروژه بازسازی این بنای تاریخی با هزینه 250 میلیون یورو آغاز شد. اکنون 52 هزار مترمربع مساحت این بیمارستان به ساختمانی مجلل متشکل از بوتیک‌ها، آپارتمان‌ها، دفاتر، یک هتل بین‌المللی 5 ستاره و فضاهای سبز تبدیل شده و آماده است تا از سال 2019 میزبان 10میلیون بازدیدکننده در سال باشد.

بازسازی این سازه عظیم تاریخی و تغییر کاربری آن به‌ عهده شرکت خصوصی فرانسوی Eiffage Immobiliare است. طراحی این گراند هتل جدید را آلبرت کنستانیتن و دیدیه رپلی با حمایت شهرداری لیون انجام داده‌اند.کد خبر 32607

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =