کشف گورهایی مربوط به دوره پارتی در اندیمشک

چمدان :  یوسف دیناروند سرپرست هیأت باستان شناسی امروز «دوشنبه » با اعلام این خبر گفت : برنامه کاوش نجات بخشی پس از کشف آثاری از دوران تاریخی در این مکان که در یکی از خیابان های شهر اندیمشک واقع است، به اجرا درآمد.

او افزود: بر اساس نتایج اولیه این کاوش، از این مکان حداقل در دو دوره اسلامی و پارتی بعنوان محلی برای تدفین استفاده می شده است که گورهایی از هر دو دوره در این فصل، مورد کاوش قرار گرفت.

این باستان شناس تصریح کرد :همچنین تصاویر قدیمی نشان می دهد که حداقل در 40 تا 50 سال پیش، استقراری احتمالا مسکونی به شکل یک تپه در نزدیکی این مکان وجود داشته که امروزه اثری از آن دیده نمی شود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری دیناروند گفت : ادامه و تکمیل مطالعات این کاوش می تواند به روشن شدن وضعیت استقرارهای مرتبط با این تدفین ها و نیز کسب اطلاعاتی از شرایط فرهنگی تپه ای که در سال های پیش از این از بین رفته، کمک فراوانی کند.

او افزود: در این فصل از کاوش، مطالعات میان رشته ای مانند ژئومورفولوژی و استخوان باستان شناسی نیز در کنار کار باستان شناسی صورت گرفته که نتایج آن کمک فراوانی به کسب اطلاعات دقیق تر از گذشته اندیمشک خواهد کرد.

فصل اول کاوش نجات بخشی در محدوده حفاری شرکت آب و فاضلاب اندیمشک خوزستان با مجوز ریاست پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی انجام شد.
کد خبر 30927

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =