رونق اقتصاد وان با سیل گردشگران نوروزی از ایران

چمدان :ورود هزاران گردشگر ایرانی که برای گذراندن تعطیلات نوروزی خود به شهر وان در شرق ترکیه آمده‌اند رونق دوباره‌ای به هتل‌ها، مراکز خرید و فروش و رستوران‌های این شهر دادند.

 

رشاد یئشیل آغاچ، صاحب یک هتل در وان در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفت که میزان پر بودن هتل‌ها در ایام نوروز به صد در صد رسیده است.

 

وی با اشاره به اینکه هتلداران وان تمام تلاش خود را برای رضایت گردشگران ایرانی انجام می‌دهند گفت: به علت پر بودن هتل‌ها در وان از مسافران ایرانی در خانه‌های خود پذیرایی می‌کنیم. امیدوارم امسال به هدف خود برای میزبانی از یک میلیون ایرانی در وان برسیم.

 

هاکان بلگین یکی از مغازه‌داران در وان نیز با اشاره به اینکه ورود گردشگران ایرانی به این شهر در حدود 50 درصد بر کسب و کار وی تاثیر مثبت گذاشته گفت: "گردشگران ایرانی برای اقتصاد وان بسیار مهم هستند. برگزاری همزمان فستیوال خرید و عید نوروز نیز باعث جلب توجه بیشتر ایرانی‌ها به وان می شود".

 

ترکان عسگری، گردشگر ایرانی که برای گذراندن عید نوروز به وان آمده نیز می گوید: "به علت اینکه وان به ایران خیلی نزدیک است اولین گزینه ما برای مسافرت در تعطیلات همین شهر است. ما در اینجا حس می‌کنیم که با فرهنگ خودمان زندگی می‌کنیم. انسانها در اینجا بسیار صمیمی هستند".

 
کد خبر 30082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =