بازدید معاون وزیر خارجه از منطقه تاریخی توس | عراقچی: توسعه ورود گردشگران به کشور از اهداف وزارت خارجه است

چمدان :  سیدعباس عراقچی ظهر امروز در جریان بازدید از منطقه تاریخی توس اظهار داشت: از نظر وزارت امور خارجه بحث گردشگری مقوله‌ای بسیار مهم است که در حوزه دیپلماسی فرهنگی نقش و جایگاه بسیار مهمی دارد و معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه متولی بحث گردشگری در این وزارتخانه است.

معاون وزیر امور خارجه گفت: ترغیب گردشگران، افزایش حضور گردشگران به ایران و افزایش معرفی حوزه تمدن ایرانی و فرهنگ ایران به ویژه در منطقه خراسان از جمله برنامه‌ها و اولویت‌های این بخش در سال جاری است معتقدیم در حوزه دیپلماسی عمومی مولفه‌های اقتصادی نیز جایگاه و مطلوبیت بالایی دارد.

عراقچی بیان کرد: نوروز هم اینک در بیش از 12 کشور جهان جشن گرفته می‌شود به این ترتیب حوزه فرهنگی نوروز به 12 کشور جهان توسعه یافته و این نشانی از موفقیت فرهنگ ایرانی است در حوزه همسایگی ایران با همه کشورها تفاهم نامه داریم توسعه ورود گردشگران به کشور از اهداف مورد پیگیری این وزارتخانه است.

وی تصریح کرد: نام فردوسی با زبان پارسی همراه و ماندگار است و تاثیرات فراوان این همراهی در حوزه تمدنی ایران بسیار فراوان است و از این حیث پاسداشت فردوسی، برای ایرانیان اهمیت و ارزش فراوانی دارد.
کد خبر 29772

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =