راس‌الخیمه با افتتاح طولانی‌ترین زیپ‌لاین دنیا در جبل جیص (کوه جیص) توانسته است رکورد جدیدی را در حوزه ورزش هیجان‌انگیز زیپ‌لاین به ثبت برساند.

چمدان : امارات‌متحده‌عربی از 7 شیخ‌نشین ابوظبی، دبی، عجمان، فجیره، راس‌الخیمه، شارجه و ام‌القیوین تشکیل شده است. تاکنون هرزمان که صحبت از صنعت گردشگری در این کشور می‌شد دبی و ابوظبی پیشگام بودند اما اکنون راس‌الخیمه به‌عنوان شمالی‌ترین امارت این اتحادیه وارد میدان صنعت گردشگری شده و سعی کرده است از جاذبه‌های خدادادی‌اش برای جذب گردشگران بین‌المللی تلاش کند.

زیپ‌لاین تفریحی سالم و خانوادگی و مناسب برای تمام سنین است. در این ورزش، افراد ازطریق قرقره‌ای که به کابل قطوری وصل می‌شود مسافتی را بین دو دره طی می‌کند.

کوه جیص که در شمال‌شرقی شیخ‌نشین راس‌الخیمه قرار دارد با ارتفاع بین هزارو900 تا 2هزار متر بالاتر از سطح دریا بلندترین قله امارات‌متحده‌عربی است و یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی این کشور به‌شمار می‌رود.

این زیپ‌لاین که طولش به 2.8 کیلومتر است تجربه هیجان پرواز معلق برفراز این کوه را فقط درمدت سه دقیقه به گردشگران ارزانی می‌کند.

تاکنون رکورد طولانی‌ترین زیپ‌لاین جهان متعلق به زیپ‌لاین پرتوریکو بود که طولش به 610 متر می‌رسد. طول زیپ‌لاین کوه توچال در تهران 170 متر است.

با این جاذبه جدید، راس‌الخیمه امیدوار است بتواند از زیر سایه همسایه پر سروصدایش دبی بیرون بیاید و گردشگران شیفته ماجراجویی را جذب کند.

[caption id="attachment_28980" align="aligncenter" width="728"] کوه جیص که در شمال‌شرقی شیخ‌نشین راس‌الخیمه قرار دارد با ارتفاع بین هزارو900 تا 2هزار متر بالاتر از سطح دریا بلندترین قله امارات‌متحده‌عربی است و یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی این کشور به‌شمار می‌رود[/caption]

 

[caption id="attachment_28979" align="aligncenter" width="728"] راس‌الخیمه با افتتاح طولانی‌ترین زیپ‌لاین دنیا در جبل جیص (کوه جیص) توانسته است رکورد جدیدی را در حوزه ورزش هیجان‌انگیز زیپ‌لاین به ثبت برساند[/caption]

 

[caption id="attachment_28977" align="aligncenter" width="728"] این زیپ‌لاین که طولش به 2.8 کیلومتر است تجربه هیجان پرواز معلق برفراز این کوه را فقط درمدت سه دقیقه به گردشگران ارزانی می‌کند[/caption]

 

فیلمی از این زيپ لاين را در جبل جیص را در ادامه ببینید:

 

 

[related-post id="6375"]
کد خبر 28976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =