هتل رویال پالاس و هتل بوتیک سرخه ای تبریز افتتاح شد | ادعایی قابل تامل؛ اگر سه پرواز توریستی در یک روز به سمت تبریز انجام شود دیگر هتل نداریم!

هتل رویال پالاس تبریز و هتل بوتیک سرخه ای تبریز با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افتتاح شد.

هتل چهار ستاره رویال پالاس تبریز در مساحتی بالغ بر هزار و ۸۰۰ مترمربع و زیربنای هفت هزار و ۳۰۰ مترمربع در شش طبقه احداث شده است که دارای ۴۸ اتاق بوده و برای ۲۲۰ نفر به‌صورت مستقیم فرصت اشتغال فراهم کرده است.

هتل رویال پالاس تبریز

این هتل چهار ستاره توسط بخش خصوصی، با حجم سرمایه‌گذاری یکهزار میلیارد تومان در مساحت یک هزار و ۸۰۰ مترمربعی و زیربنای هفت هزار و ۳۰۰ مترمربع در ۶ طبقه ساخته شده است.

جاوید بندبخت سرمایه گذار هتل رویال پالاس تبریز با ابراز تاسف از اینکه به زیرساخت های توریستی که یکی از نیازهای اساسی کشور به ویژه در منطقه آذربایجان است، توجه نشده است، اظهار کرد: اگر سه پرواز توریستی در یک روز به سمت تبریز انجام شود، هتل چهار یا پنج ستاره استاندارد برای مسافرین این تعداد پرواز در تبریز وجود ندارد.

هتل بوتیک به تبریز رسید

هتل بوتیک خانه قدیمی سرخه ای تبریز با حضور وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در محله تاریخی سرخاب این کهن شهر افتتاح شد.

این هتل بوتیک با سرمایه‌گذاری ۱۴ میلیارد تومانی توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی و پس از مرمت، تجهیز و آماده سازی با امکاناتی نظیر ۶ اتاق اقامتی، رستوران، نمایشگاه صنایع دستی و کافی شاپ برای بازدید و اقامت گردشگران داخلی و خارجی آماده خدمات دهی است.

هتل بوتیک سرخه ای تبریز

این خانه قدیمی بر اساس سوابق مالکیتی متعلق به " فراش باشی" داماد مظفرالدین شاه قاجار است که برای سال ها به دلیل بی توجهی، به بنایی مخروبه تبدیل شده بود که از سال ۱۳۹۲ و پس از خریداری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، عملیات مرمت و بازسازی آن شروع شد اما روندی بسیار کند داشت و در زمان هایی نیز به تعطیلی کشیده شد اما طی ۲ سال اخیر و با روی کار آمدن دولت سیزدهم مرمت، بازسازی و بهسازی این بنای منحصر به فرد سرعت گرفت.

خانه بی بدیل و بسیار زیبای سرخه‌ای از آثار تاریخی فاخر به جا مانده از نیمه دوم دوران قاجار است که در محل سرخاب قاپیسی به عنوان یکی از دروازه‌های قدیمی شهر تبریز واقع شده و در سال مرداد ماه سال ۱۳۷۹ به‌ شماره ۲۷۷۹ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

هتل رویال پالاس و هتل بوتیک سرخه ای تبریز افتتاح شد | ادعایی قابل تامل؛ اگر سه پرواز توریستی در یک روز به سمت تبریز انجام شود دیگر هتل نداریم!

سرمایه گذار این خانه قدیمی در مراسم افتتاح با تاکید بر لزوم حمایت دولت از حضور و مشارکت بخش خصوصی در طرح های مختلف گردشگری و میراثی، گفت: متاسفانه آن گونه که باید سازمان ها و ادارات استانی در این رابطه چندان همکاری ندارند.

علی صدقی اظهار کرد: با وجود قول های قبلی و نامه رسمی صندوق احیا و مرمت بناهای تاریخی کشور مبنی بر رایگان بودن برخی خدمات زیربنایی، مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از سوی آب و فاضلاب آذربایجان شرقی برای تبدیل حجم انشعاب آب خانه سرخه ای و نیز صرف هزینه های مربوط به برق را متحمل شدیم.

وی میزان سرمایه گذاری برای تبدیل این خانه تاریخی به هتل بوتیک را ۱۴ میلیارد تومان اعلام کرد که بیش از هشت میلیارد آن برای مرمت و ۶ میلیارد تومان نیز برای تجهیز و آماده سازی این مکان هزینه شده است.

صدقی واقع شدن در مسیر تاریخی و گردشگری تاریخی تبریز را یکی از مزیت های بسیار مهم هتل بوتیک سرخه ای برشمرد و خواستار همکاری بیش از پیش شهرداری تبریز برای بازسازی و مرمت راه های دسترسی به خصوص سنگ فرش شدن کوچه بهروزیه شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز با تاکید بر اینکه واگذاری خانه های تاریخی برای بهره برداری خدماتی و گردشگری جزو برنامه های اولویت دار این اداره کل است، گفت: آذربایجان شرقی از لحاظ بهره برداری غیر موزه ای از خانه های قدیمی و تاریخی رتبه اول کشوری را در اختیار دارد.

احمد حمزه زاده هتل صخره ای کندوان و هتل بوتیک اوروسی تبریز را نمونه های پیشتر ایجاد و راه اندازی شده هتل بوتیک های منحصر به فرد در آذربایجان شرقی عنوان کرد که این تعداد در هیچ یک از شهرها و استان های گردشگرپذیر ایران وجود ندارد.

کد خبر 249908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =