۲۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۰
بهترین منطقه تنکابن برای زندگی

در این مقاله بهترین منطقه تنکابن برای زندگی را بررسی می کنیم و محلات معروف و آرام تنکابن یا همان شهسوار را نام می بریم.

این روزها تب خرید زمین و ویلا در شهرهای شمالی ایران حسابی داغ شده است و یکی از محبوب‌ترین شهرها برای خرید ملک، شهر تنکابن است. اگر نمی‌دانید که کدام محله را برای خرید زمین در تنکابن انتخاب کنید، در این مقاله ویژگی هر کدام از محلات و مناطق شهر تنکابن را بررسی می‌کنیم.

تنکابن یکی از شهرهای معروف و پرطرفدار استان مازندران است که به خاطر موقعیت ساحلی و جنگلی و جاذبه‌های گردشگری زیبا و باصفایی که دارد، همچنین ویژگی‌های جذاب طبیعی و تفریحی به یکی از شهرهای مورد علاقه گردشگران و حتی مهاجران تبدیل شده‌است. تنکابن در غرب مازندران واقع شده است. این شهر در کنار شیرود، نشتارود و خرم‌اباد چهار شهر شهرستان تنکابن را تشکیل می‌دهند. برای رسیدن به تنکابن باید از مسیر چالوس به رشت حرکت کنید. این شهر در قسمت شمال با دریای خزر هم‌مرز است و یک از زیباترین سواحل خزری را در بین شهرهای شمال کشور دارد. جنوب این شهر هم به رشته کوه‌های البرز می‌رسد که ترکیب هیرکانی و ارتفاعات البرز یکی از زیباترین ترکیب‌های کوه و جنگل ایران را ایجاد کرده‌اند.

در تنکابن هم بخش‌های ساحلی، هم کوهپایه‌ای و هم جنگلی وجود دارد و همین موضوع باعث شده است که این شهر طبیعت زیبا و چشمگیری داشته‌باشد. البته به لطف فرودگاه رامسر مسافرت به این شهر هم راحت‌تر است و افراد می‌تواند در مدت زمان کوتاهی خودشان را به تنکابن برسانند. همه این موارد تنکابن را به یک شهر دوست داشتنی و جذاب برای زندگی تبدیل کرده است.

جاذبه‌های تنکابن

تنکابن یکی از بهترین و زیباترین شهرها برای زندگی یا مسافرت است. این شهر با وجود کوه، جنگل و دریا هیچ چیزی کم ندارد و طبیعت زیبا و چشم‌گیری را در خود جای داده‌است. حیات وحش این شهرستان هم تنوع بالایی دارد و از مرال تا گوزن قرمز و پلنگ در جنگل‌های آن زندگی می‌کنند. جنگل‌های دوهزا ر و سه‌هزار یک نمونه عالی و بکر از هیرکانی هستند که تاکنون کمترین دخل و تصرف انسان در آن ایجاد شده اند.

در کوهپایه‌های البرز و یال هیرکانی جلگه حاصلخیز وجود دارد که بسیاری از محصولات کشاورزی در ان کشت می‌شوند. زندگی روستایی هم در این تنکابن رونق زیادی دارد و زمین‌های کشاورزی و مرکبات در روستاها همیشه مورد علاقه گردشگران بوده‌اند و مناظر زیبایی ایجاد کرده‌اند. اما ساحل زیبای تنکابن هم دست کمی از جنگل و کوهستان ندارد. فاصله تنکابن تا دریا بسیار کم است به طوری که روی نقشه تنکابن به دریا چسبیده‌است.

محله‌های تنکابن به چه صورت هستند؟

تنکابن یک شهر قدیمی و در عین حال توسعه یافته است. در نتیجه محله‌هایی با بافت قدیمی در کنار محله‌های مدرن در آن قرار دارند. در ادامه لیست مهم‌ترین محله‌های تنکابن را می‌بنید.

 • سبزه میدان

 • پل چشمه کیله

 • بلوار امام رضا

 • خیابان فردوسی

 • شهید حیدری

 • ساحل طلایی

 • تختی

 • جمهوری

 • کشاورز

 • کریم‌آباد

 • علامه

 • جاده دوهزار

کدام محله از تنکابن انتخاب بهتری برای زندگی است؟

اینکه کدام محله را انتخاب کنید و یا کدام محله برای شما انتخاب بهتری باشد، در درجه اول به روحیات خودتان بستگی دارد. برای اینکه تصمیم‌گیری برای‌تان ساده‌تر باشد ما در ادامه محبوب‌ترین محله‌هایی که مهاجرات معمولا آن را انتخاب می‌کنند را به شما معرفی می‌کنیم.

کریم‌آباد

محله کریم‌آباد ددر محدوده شمال غربی شهر تنکابن قرار دارد که از شمال با بلوار کریم‌آباد و از شرق با خیابان حیدری و میدان معلم و از جنوب با خیابان گراکو و از غرب با بلوار شهید شیرودی محدود می‌شود. در این محله امکانات تفریحی و رفاهی خوبی وجود دارد و از محله‌های لاکچری نشین تنکابن است.

بهترین منطقه تنکابن برای زندگی

عسل محله

اسل محله یا عسل محله از بخش‌های روستایی توابع شهرستان تنکابن در استان مازندران است. نام اصلی این محله esel mahalle است که به اشتباه توسط افراد غیربومی عسل محله خطاب می‌شود. اسل محله جز دهستان دوهزار است و به واسطه جاذبه‌های گردشگری همیشه مورد توجه مردم و مسافران بوده‌است. عسل محله هم از مناطق روستایی لاکچری نشین تنکابن است که مهاجران معمولا علاقه خاصی به آن دارند.

خرم آباد

خرم آباد از مناطق شهری روستایی تنکابن است که در این محله می توانید جاذبه‌هایی مانند سبزه میدان، ساختمان ناصریه معروف به ساختمان آیینه، ساختمان سردرب، مسجد قدیمی و ویرانه‌های عمارت دیوان خانه در جنوب شرقی شهر، عمارت عالیه خانم در مشرق دیوان خانه و امامزاده شیرعلی در آبادی میان‌ناحیه خرم آباد اشاره کرد. این منطقه هم محله خوبی است که امکانات رفاهی متنوعی دارد.

نعمت آباد

نعمت‌آباد از روستاهای توریستی و زیبای تنکابن است که جاذبه‌های گردشگری و طبیعت زیبایی دارد. همچنین دسترسی راحت آن به دریا یکی از دلایل جذب مهاجران به این روستا بوده است. در نعمت‌آباد طبیعت بکر و زیبایی برای قدم زدن و لذت بردن از طبیعت وجود دارد.

قلعه گردن

روستای قلعه گردن از توابع بخش خرم‌آباد شهرستان تنکابن است که یک روستای دلنشین و با آب و هوای بسیار معتدل و دلنشین و زیبایی‌های بی‌نهایت چشم‌گیر است که به آن لقب بهشت کوچک شمال ایران را داده‌اند.

بهترین منطقه تنکابن برای زندگی

خرید زمین و ویلا

شهر تنکابن یکی از پرتقاضاترین شهرها برای خرید ویلا و زمین است. چرا که مهاجران و گردشگران همیشه توجه ویژه‌ای به این شهر و محله‌های مختلف آن دارند. اگر شما هم قصد خرید زمین یا ویلا در این شهر را دارید، می‌توانید با مشاوران املاک مورد اعتماد در تنکابن صحبت نمایید.

کد خبر 249903