کمبود نیروی هتلداری در ژاپن | کرونا تمام شده و گردشگران به سرزمین آفتاب بازگشته‌اند

براساس داده های دولت اشتغال در صنعت هتل داری بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ حدود ۲۲ درصد کاهش یافته است.

ژاپن پس از دو سال انزوای ناشی از همه‌گیری کرونا درهای خود را به روی گردشگران باز کرد. بسیاری از گردشگران از این خبر خوشحال هستند اما بسیاری کارشناسان نیز با مغازه‌های بسته فروش سوغاتی و کاهش شمار کارمندان صنعت هتل‌داری امیدی به رونق گردشگری در این کشور ندارند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ژاپن از روز گذشته مجوز سفر بدون ویزا را به ده‌ها کشور بازگردادند و به برخی از سخت‌گیرانه‌ترین کنترل‌های مرزی جهان برای مهار ویروس کرونا پایان داد.

"فومیو کیشیدا" نخست وزیر ژاپن با سقوط ارزش ین و برای تقویت اقتصاد کشورش روی گردشگری حساب باز کرده است. ارزش ین به پائین‌ترین حد خود در ۲۴ سال گذشته رسیده است.

پس از بازگشایی درهای ژاپن به روی گردشگران و لغو بسیاری از مقررات کرونایی گردشگرانی از فرانسه و بریتانیا در اوایل صبح سه شنبه وارد این کشور شدند.

ژاپن مرزهای خود را از اوایل همه‌گیری بست و حتی در مقطعی بازگشت برای ساکنان خارجی را منع کرد. این کشور اخیرا و با احتیاط بازگشایی دوباره خود را آغاز کرده است.

ژاپن

این کشور در ماه ژوئن به گردشگران اجازه داد تا به صورت گروهی و با همراهی راهنما از ژاپن بازدید کنند.

از روز شنبه نیز ورود بدون ویزا برای مسافران ۶۸ کشور از سر گرفته شد.

اینک ژاپن محدودیت ورود در قالب تور گروهی و الزام تعداد مسافران را برداشته است.

"آرتا ساوا" صاحب یک مسافرخانه سنتی در ژاپن از مشتاقان بازگشت گردشگران خارجی به کشورش است.

ساوا که از صاحبان نسل سوم مسافرخانه سنتی "ساوانویا ریوکان" در توکیو گفت: "امیدوارم و پیش‌بینی می‌کنم بسیاری از خارجی‌ها به ژاپن بیایند، درست مانند قبل از کووید".

ژاپن

از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون بیش از نیم میلیون گردشگر به ژاپن آمده‌اند. این در حالیست که تعداد گردشگران خارجی ژاپن در سال ۲۰۱۹ حدود ۳۱.۸ میلیون نفر اعلام شده است.

یکی از اهداف دولت ژاپن کشاندن حدود ۴۰ میلیون گردشگر به این کشور در زمان بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ بود. هدفی که با شیوع ویروس کرونا محقق نشد.

نخست وزیر ژاپن گفت: دولت در نظر دارد سالانه پنج تریلیون ین (۴۹.۵ میلیارد دلار سنگاپور) برای گردشگری هزینه کند اما این هدف ممکن است برای بخشی که در طول همه گیری از بین رفته، بسیار بلند پروازانه باشد.

منبع: عصرایران

کد خبر 249849

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =