۱۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۵
خرید خانه در قبرس شمالی

مزایای فراوان و آسانی خرید ملک در قبرس شمالی باعث شده تا این روزها افراد زیادی این کار را انجام دهند. شما نیز به‌آسانی می‌توانید به‌صورت حضوری و غیرحضوری نسبت به خرید آپارتمان و ملک در قبرس شمالی اقدام کنید.

کشور قبرس شمالی سالیان سال هست که مقصدی جذاب برای سرمایه‌گذاران سراسر جهان بوده است. اگرچه قبرس شمالی از ثروت کمتری نسبت به قبرس جنوبی برخوردار است، اما با رشد اقتصادی در سال‌های اخیر، همه مناطق قبرس شمالی شاهد پیشرفت اساسی در زیرساخت‌ها بوده‌اند. همین موضوع باعث شده تا سرمایه‌گذاران زیادی در سال‌های گذشته به خرید آپارتمان و ویلا در قبرس شمالی روی بیاورند. جالب است بدانید که با خرید املاک در این کشور، امکان درخواست برای اخذ اقامت قبرس شمالی برای شما و خانواده‌تان فراهم خواهد شد. اگر شما هم قصد خرید ملک یا خرید آپارتمان در قبرس شمالی را دارید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

کشور قبرس شمالی با 3354 کیلومتر مربع مساحت و به دلیل گستردگی سواحل و مسیرهای کوهستانی و بکر از زیبایی طبیعی‌تری نسبت به جنوب جزیره برخوردار است. طی دو سال گذشته سرمایه‌گذاری‌های گسترده در این کشور باعث افزایش 25 درصدی قیمت ملک و آپارتمان در برخی مناطق شده است؛ اما با این وجود قیمت خرید مسکن و ملک همچنان به طرز چشمگیری ارزان‌تر از املاک مشابه در قبرس جنوبی است. جالب است بدانید که اجاره و خرید آپارتمان در قبرس شمالی بسیار آسان، مقرون‌به‌صرفه و به‌طورکلی بدون دردسر است. اما اگر از تصمیم برای زندگی در این کشور اطمینان ندارید، ما به شما توصیه می‌کنیم که به‌صورت حضوری به این کشور آمده و شرایط را به‌دقت مورد بررسی قرار دهید. البته این شرکت هم به‌صورت رایگان از ابتدای راه تا نهایی شدن تصمیمتان کنارتان خواهد بود. در ادامه این مقاله با بیشتر اطلاعات مورد نیاز دراین‌باره آشنا خواهید شد.

خرید خانه در قبرس شمالی

آیا خرید ملک در قبرس شمالی منطقی است؟

به دلیل شرایط کشور و مزایای سرمایه گذاری جذاب تعداد افرادی که علاقه مند خرید آپارتمان و خانه در قبرس شمالی هستند رو به افزایش است. یکی از اصلی ترین علل این موضوع، سهولت مراحل قانونی آن است. بهتر است بدانید که خرید و فروش ملک و اجاره آن در قبرس شمالی به پوند است و درآمد خوبی از این راه به دست می‌آورید. در سال 2021 کشور قبرس شمالی از طرف مجله فوربز به‌عنوان بهترین مقصد برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک انتخاب شد. خبر خوب دیگر اینکه شما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، می‌توانید اقامت موقت این کشور را دریافت کنید و همچنین یک حساب بانکی نیز در این کشور داشته باشید.

شرایط و قوانین خرید ملک در قبرس شمالی 2022؟

 خرید خانه و آپارتمان در قبرس شمالی شرایط خیلی پیچیده ای ندارد. با داشتن یک پاسپورت معتبر و گواهی عدم سوء پیشینه، شما حق خرید خانه و سرمایه‌گذاری در این کشور را خواهید داشت. براساس قانون این کشور، زمانی که یک فرد خارجی خانه یا آپارتمانی خریداری کند، و یا حتی با پرداخت یک‌سوم قیمت کل ملک، می‌تواند اقامت موقت کشور قبرس شمالی را دریافت کند. به‌طورکلی هر فرد خارجی اجازه خرید یکی از این موارد را دارد: یک واحد ملک یا یک واحد ویلایی یا یک دونوم قبرس شمالی که معادل با 1338 مترمربع زمین است. اما اگر قصد خرید بیشتر از این میزان را داشته باشد، اگرچه قولنامه رسمی خواهد داشت، اما باید نیم درصد مالیات را پرداخت کرده و همچنین یک شرح روی سند خواهد آمد که این ملک در اداره ثبت ‌اسناد تنها توسط این فرد قابل معامله است.

قیمت خانه در قبرس شمالی

در کل هزینه خرید خانه در قبرس شمالی بسیار مناسب تر و ارزان‌تر از کشورهای اروپایی است. شما برای خرید خانه و ملک در قبرس شمالی ابتدا لازم هست با شرکت‌های معتبری مانند ما که مشاوره کامل و دقیق در اختیارتان قرار می‌دهند، در این حوزه مشورت کنید. به دلیل متغیر بودن قیمت آپارتمان و ملک در مناطق مختلف این کشور، شاید نتوان قیمت دقیقی برای خرید اعلام کرد، اما شما حداقل به 50000 پوند احتیاج خواهید داشت. البته این مبلغ با توجه به ارزش ملک و متراژ آن متغیر است.

هزینه های اضافی خرید خانه در قبرس شمالی

در زمان خرید خانه در این کشور، شما به‌عنوان یک فرد خارجی باید هزینه‌های جانبی دیگری بپردازید. این هزینه‌ها شامل نیم درصد از ارزش کل مبلغ ملک، هزینه باز کردن پرونده مالیاتی شخص (تا 21 روز بعد از عقد قرارداد)، بین 3 تا 6 درصد هزینه سند زدن در اداره اسناد، 5 درصد مالیات بر خرید (هنگام سند زدن)، بین 1500 تا 3000 پوند هزینه انشعابات که یک تا دو ماه قبل از تحویل کلید پرداخت می‌شود، 4500 لیر هزینه نصب آب و برق، شارژ ماهانه شهرک و یا ساختمان.

خرید خانه در قبرس شمالی

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

همان‌طور که دانستید، خرید آپارتمان و ملک در کشور قبرس شمالی ، بسیار راحت‌تر از کشورهای اروپایی است. ما در این قسمت شما را با مراحل خرید یک ملک در این کشور آشنا خواهیم کرد.

  • ابتدایی‌ترین کاری که باید انجام دهید، باید با مشاورین حقوقی و شرکت‌های معتبر و فعال در این زمینه در کشور قبرس شمالی مشورت کنید.
  • ودیعه رزرو ملک، چیزی حدود 1000 تا 2000 پوند است که شما این مبلغ را باید به شرکت سازنده بپردازید.
  • پس‌ازاینکه تصمیم شما نهایی شد، یک‌سوم از کل مبلغ ملک را پرداخت کرده و بین شما و شرکت سازنده قرارداد امضا خواهد شد و خریدتان نهایی می‌شود. اصولا از زمانی که رزرو را انجام می‌دهید، تا یک ماه فرصت خرید ملک را دارید.
  • با توجه به بودجه خود شما می‌توانید با مشورت ملکی را انتخاب کنید که از لحاظ قانونی و مالیاتی مشکلی نداشته و مدارک کامل را داشته باشد.
  • شما می‌توانید به سه حالت قرارداد خرید را امضا کنید: به‌طور الکترونیکی، حضوری و یا با دادن وکالت به مشاورین ما یا افراد نزدیک خود تا به‌صورت حضوری این کار را انجام دهند. اما در حالت کلی تحت هر شرایطی هم که باشد، نیم درصد از کل مبلغ ملک بابت باز کردن پرونده مالیاتی باید نهایتا تا 21 روز بعد از امضای فیزیکی قرارداد پرداخت شود.
  • پس از دریافت کلید، مالک جدید ملک باید هزینه‌های جانبی دیگر که در بالا به آن‌ها اشاره شد، را پرداخت کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فرآیند و نحوه خرید ملک در کشور قبرس شمالی و مشاوره با شماره واتساپ 55 32 845 533 90+ تماس بگیرید یا به سایت گروه مشاوره اقامت و خرید ملک در قبرس شمالی مراجعه کنید:

www.goghebres.ir

کد خبر 249841