۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰
تور کوش آداسی

منطقۀ کوش آداسی یکی دیگر از مناطق توریستی در کشور ترکیه است که در این مطلب،  قرار است در مورد آن توضیحاتی را بدهیم تا بیشتر با آن آشنا شوید.

این توضیحات از این بابت است که اگر قصد سفر به ترکیه را داشتید، بتوانید از بین تورهای ترکیه انتخاب درستی داشته باشید و اگر تورهای کوش آداسی را انتخاب کردید، با اطلاعات کامل به این شهر سفر کنید.

در میان سواحل منطقۀ اژه از مناطق تشکیل دهندۀ کشور ترکیه، ساحلی از خلیج با نام کوش آداسی وجود دارد. منطقه ای که با نام ساحلش هم نام است. منطقه ای که گویی از سنگهای جدا شده از افسوس تشکیل شده است.

دهکده ای ساحلی ، با آبهای فیروزه ای و ماسه های طلایی. دهکده ای با بنادر و قایق های ماهی گیری. دهکده ای ماهی گیری مکانی تفریحی و توریستی ، سرشار از زیبایی و آرامش. به کوش آداسی سفر کنید تا منظورم را به درستی درک کنید.

چرا کوش آداسی؟

کوش آداسی به لطف دریایی تمیز ، طبیعتی زیبا و بی نظیر ، بندرها و اسکله های تفریحی و ماهی گیری. و البته مجاورت با شهرهای باستانی و کهن در کشور ترکیه، از محبوبترین شهرهای توریستی در کشور ترکیه می باشد.

در سده های گذشته کوش آداسی ، از بنادر و شهرهای مشهور دوران خود بوده است. موقعیت استراتژیک این شهر بندری باعث می شده، حکومتها و قدرتهای مختلف در صدد تصرف آن برآیند.

این دست به دست شدن و اعتبار و تردد بسیار در این شهر، باعث شده این بندر، از سابقۀ تاریخی خوبی برخوردار گردد. جاذبه های تاریخی این شهر، در کنار طبیعت زیبا و هتل های متنوع و عالی، باعث شده اند تا مسافران و گردشگران بسیاری تورهای کوش آداسی را از بین تورهای ترکیه برای خود انتخاب کنند.

حتی زمانی این شهر، محل زندگی دزدان دریایی بوده و در طی سالهایی نیز به دلیل اینکه مسافران و تجار و سیاحان بسیاری به این شهر سفر می کرده یا از آن گذر می کرده اند. کاروانسرایی با نام اوکوز محمت پاشا در سال 1618 در این شهر و در زمان عثمانی ساخته شده است.

دیدنی ها

کاروانسرای اوکوز محمت پاشا که در گذشته کاروانسرا بوده است. امروزه این کاروانسرا به هتلی برای اقامت مسافران تبدیل شده تا کسانی که قصد اقامت در حال و هوای گذشته را دارند به این هتل بروند.

منطقۀ گوردسینا یا جزیرۀ کبوتر که دارای یک خانه به شکل قلعه است و با یک راه اختصاصی به سرزمین اصلی متصل شده است. این معماری زیبا از دوران بیزانس باقی مانده و در دوران عثمانی نیز بازسازی شده است.

این خانه قلعه در بین بومیان، به نام قلعه دزدان دریایی نیز نامیده می شود. این نامگذاری به دلیل آن است که زمانی برای مقابله با دزدان دریایی، برای استقرار سربازان از آن استفاده می شده است.

نام کوش آداسی ، در زبان این منطقه به معنی قلعه پرنداگان است. دلیل انتخاب این نام ، همین قلعه کبوتر بوده که از دیرباز در این منطقه بوده است.

سایر جاذبه ها

در تورهای کوش آداسی باید ، در زمان اقامتتان در این شهر بندری زیبا، از تمام دیدنی های آن استفاده کنید. گاهی قدم بزنید، به ساحل طلایی آن بروید. در آبهای فیروزه ای دریای مدیترانه شنا کنید. و از بناها و ساختمانهای قدیمی و حتی از خرابه های آنها بازدید کنید.

از بناها و مناطق قدیمی و کهن کوش آداسی می توان به شهر باستانی پیگلا (Pygela) که دارای آبهای شفابخش است دیدن کنید. جالب است بدانید که این شهر توسط آگاممونون از پادشاهان آرگوس بنا نهاده شده است.

شهرهای دیگر، شهر قدیمی آنا ، شهر باستانی پانونیون و شهر الیزا ، معروف به حمام های رومی از شهرهای قدیمی و دیدنی کوش آداسی می باشند.

شهرهای باستانی تئوس(Teos)  ، پیرنه (Priene) ، میلت (Milet)  ، آفرودیسس (Aphrodisias) و دیدیما (Didyma)  سایر شهرهای کهن و قدیمی در کوش آداسی می باشد.

زیارتگاه مسیحیان با نام افسوس از دیدنی ترین جاذبه هایی است که در سفر به کوش آداسی می توانید تنها با 30 دقیقه رانندگی به بازدید از آن بروید.

جاذبه های طبیعی

در انتخابتان از بین تورهای ترکیه ، می توانید تورهای کوش آداسی یا تورهای لحظه آخری کوش آداسی یا تورهای ارزان کوش آداسی را انتخاب کنید. با خرید تورهای کوش آداسی و سفر به این منطقۀ توریستی از کشور ترکیه ، در بین جاذبه های گردشگری ترکیه ، به منطقه ای جذاب برای گردشگران خواهید رسید. چه از لحاظ تاریخی و معماری، و چه از لحاظ طبیعی.

برای عاشقان طبیعت و طبیعت گردی ، پارک ملی دیلک را پیشنهاد می کنم. یک شبه جزیرۀ زیبا ، برای پیاده روی و عکاسی. این منطقه دارای تالابها و باتلاقهایی است که علاوه بر زیبایی ، هیجان را نیز به گردشتان اضافه خواهد کرد.

این شبه جزیره ، زیستگاه طبیعی بیش از 200 گونه از پرندگان و گونه های در معرض انقراض و همچنین زیستگاه گیاهان بومی بسیاری می باشد. رویارویی دریا با این پارک، مناظر جذابی را در برابر چشمانتان قرار خواهد داد.

سواحل کوش آداسی نیز بسیار زیبا و جذاب هستند که قطعا در برنامه های سفرتان، به سواحل نیز بروید. ساحل کوستور (kustur) در مجاورت شهر باستانی پیگلا و ساحل یشیل (yesil) از سواحل دیدنی و مشهور کوش آداسی می باشند.

ساحل کادینلار (kadinlar) که به دلیل اینکه در گذشته، تنها زنان امکان استفاده از آن را داشته اند، به ساحل زنان مشهور است. این ساحل نیز به مرکز شهر است.

ساحل دیگر، ساحل سوگی (Sevgi) به طول 12 کیلومتر است. این ساحل برای پیاده روی و دوچرخه سواری بسیار مناسب و جالب توجه است.

سایر توضیحات

در گذشته ، شهر بندری کوش آداسی ، بعنوان یک بندر مهم و استراتژیک ، برای ارتباط تجاری منطقۀ خود با اروپا ، از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. حتی پل ارتباطی خاور دور با اروپا نیز بوده است.

اما این روزها، کوش آداسی ، با دارا بودن پیشینه و جاذبه های تاریخی ، و همچنین با سواحل زیبای خود، بعنوان یک منطقۀ ساحلی توریستی شناخته می شود.

کوش آداسی یکی از شهرهای شهر آیدین می باشد که در منطقۀ اژه از مناطق کشور ترکیه واقع شده است. فاصلۀ این شهر تا شهر ازمیر یا بهتر بگویم فرودگاه ازمیر ، حدود 80 کیلومتر است. تورهای کوش آداسی معمولا با پرواز به فرودگاه ازمیر انجام می گیرد.

جغرافیا

کوش آداسی یکی از شهرهای تفریحی بزرگ ترکیه به شمار می رود. که در سواحل اژه قرار گرفته است. Kusadasi در 95 کیلومتری جنوب ازمیر و 60 کیلومتری آیدین واقع شده که صنعت اصلی آن گردشگری می باشد. در کنار این شهر خلیجی به همین نام در سواحل کوش آداسی قرار دارد. کوش آداسی در بهار و تابستان دارای بهترین آب و هوا می باشد به همین دلیل تور کوش آداسی در این فصل ها دارای طرفداران زیادی است. به همین منظور شما می توانید برای خرید تور کوش آداسی با همکاران ما تماس بگیرید.

کوش آداسی از طریق جاده ای به جزیره کبوتر یا جزیره گورسین آدا متصل می شود. که شما می توانید با گذر از این جاده خود را به این جزیره منحصر بفرد برسانید. از کشورهای همسایه این شهر می توان به سلجوق و پاموجاک در شمال و شبه جزیره دیلک در جنوب اشاره کرد. همچنین این شهر بی نظیر دارای ساحل هایی متنوع و متعدد می باشد. متنوع بودن این ساحل ها باعث شده تا توریست ها و گردشگران بسیاری در فصل تابستان برای رزرو تور کوش آداسی اقدام کنند.

جمعیت

جمعیت مسکونی کوش آداسی نزدیک به ۱۱۷ هزار نفر می باشد. که تصور می شود این جمعیت در فصل تابستان به نیم میلیون نفر هم برسد. این افزایش جمعیت به دلیل سفر گردشگران و توریست های داخلی و خارجی و یا دیدار افراد مقیم ترکیه با خانواده هایشان می باشد. لازم به ذکر است که قیمت تور کوش آداسی نسبت به دیگر شهرهای ساحلی ترکیه مقبول تر می باشد. که همین یکی از دلایل خرید تور کوش آداسی توسط دوستداران سفر است.

جمعیت کوش آداسی علاوه بر توریست های خارج از کشور شامل افرادی می باشد. که برای زندگی به این شهر مهاجرت کرده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات تور کوش آداسی در ادامه با ما همراه باشید. در این شهر ساحلی کارمندان هتل و بار، رستوران ها و رانندگان وسایل نقلیه عمومی آماده خدمات رسانی 24 ساعته به شما می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مفیدتر در مورد رزرو تور کوش آداسی، قیمت تور کوش آداسی و مشخصات تور کوش آداسی با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید و یا به بخش تورها در سایت مراجعه نمایید.

کد خبر 249773