چگونه تور کیش از تهران را در سفرآس 24 به سادگی رزرو کنیم؟

.

پس از ماه ها خستگی و فشار زندگی روزمره و روال های تکراری هیچ چیز به اندازه یک سفر تفریحی مانند رزرو تور کیش از تهران به جزیره زیبا کیش نیست. 

زیبایی های ساحل این جزیره به همراه غروب های دل انگیز، مناظری است که فقط در این جزیره میتوان دید! چه اهل آرامش باشید و چه هیجان، این جزیره مقصد خوبی برای سفر شما است. تفریحات آبی هیجان انگیز در کنار سواحلی آرام بخش هر سلیقه ای را راضی میکند. در ادامه این مطلب سفرآس 24 برخی از زیباترین نقاط در جزیره که در سفر تور کیش از تهران خود باید ببینید، به شما معرفی کرده ایم.

همه چیز درباره جزیره کیش

کشتی تفریحی کیش

جزیره کیش ، که اغلب به عنوان مروارید خلیج فارس نامیده می شود، یکی از جزایر زیبا و تفرجگاه های گردشگری ایران برای سفر تور کیش از تهران است که در شمال شرقی خلیج فارس و در 17 کیلومتری ساحل جنوبی واقع شده است. مساحت اصلی کیش 90 کیلومتر مربع است و به عنوان یک تفرجگاه زیبا در خاورمیانه و خلیج فارس شناخته شده است. ساکنان کیش مانند همه نقاط ایران، دوستانه و مهمان نواز هستند. مهمان نوازی جنوبی ها را در سفر تور کیش از تهران مشاهده خواهید کرد.

درباره جزیره کیش

کیش به دلیل شرایط جغرافیایی و منطقه ای دارای آب و هوای بسیار گرم است. در واقع تابستان های این جزیره بسیار طولانی است و گاهی رطوبت آن تا 95 درصد می رسد بنابراین اگر از گرما فراری هستید از سفر تور کیش از تهران در این ماه ها پرهیز کنید. در کیش به ندرت باران خواهید دید مگر در فصل زمستان و به شکل طوفان!

 بنابراین می توان گفت بهترین ماه برای سفر با تور کیش از تهران و اقامت در کیش بین ماه های بهمن تا اردیبهشت است که می توانید از سرمای دیگر نقاط کشور فرار کرده و در هوای مطلوب کیش پناه بگیرید.

نکته جالب در مورد آب و هوای کیش این است که اکسیژن موجود در جزیره خالص است و حتی بیماران ریوی نیازی به استفاده از کپسول اکسیژن ندارند و این ویژگی فقط در پنج مکان در سراسر جهان موجود است! بنابراین سفر با تور کیش از تهران خاصیت درمانی نیز دارد!!

متوسط ​​دمای سالانه این جزیره زیبا حدود 24 درجه سانتیگراد است. بیشتر پوشش گیاهی جزیره از درختان نخل تشکیل شده است در سفر تور کیش از تهران خود این درختان زیبا را در همه خیابان ها میتوانید ببینید. هرچند بومی درختان این جزیره پرشین کاهور، اکالیپتوس، اقاقیا و آلبزیا لبک است. بیشتر پوشش گیاهی و درختان این منطقه در برابر حرارت و کم آبی مقاوم هستند.

تاریخچه جزیره کیش

گفته می شود که از زمان هخامنشیان ، با گسترش اسلام در این منطقه، این جزیره تحت کنترل ایران بوده است. خلفای عرب اموی تا سال 249 هجری قمری بر جزیره کیش مسلط بودند. پارسیان کنترل کل منطقه خلیج فارس را تحت رژیم آل بویه به دست گرفتند و این امر تا مغولان تیموری ادامه داشت.

 عصر طلایی جزیره کیش در زمان سلجوقیان بود که بزرگترین مرکز تجاری خلیج فارس شد؛ اما کمی بعد ، گروهی به نام "قیاسره" در کیش به قدرت رسید. مردم فقیری که در ابتدا با دزدی دریایی زندگی می کردند و روز به روز پایه های اقتصادی دولت خود را مستحکم می کردند. اگر با تور کیش از تهران به این جزیره سفر کنید هنوز هم مکان های دیدنی تاریخی زیادی در جزیره برای بازدید خواهید دید.

در سال 912 هجری قمری کیش توسط پرتغالی ها اشغال شد ، اما در اواخر سال 1031 هجری قمری قائم مقام شاه عباس، امام قلی خان، تمام جزایر خلیج فارس را به همراه بحرین تصرف کرد. سپس کیش دوباره به عنوان یکی از جزایر ایران شناخته شد.

جزیره کیش در سال 1982 به عنوان اولین منطقه آزاد اقتصادی ایران انتخاب شد و اکنون یکی از فعال ترین مناطق آزاد کشور است. یکی از اهداف جزیره کیش توسعه گردشگری و تجارت در منطقه است. جزیره علاوه بر جاذبه های تاریخی، مجهز به هتل ها و مراکز تفریحی متعددی است که این موضوع را در سفر تور کیش از تهران خودتان خواهید فهمید.

جاذبه های جزیره کیش

شهر باستانی حریره کیش

در زیر برخی از مهم ترین جاذبه های جزیره کیش آورده شده است که دیدن آن ها در سفر تور کیش از تهران حتما توصیه میشود.

حریرا (حریره)

یکی از مکان های تاریخی که در سفر تور کیش از تهران حتما باید به آن سر بزنید شهر حریره یا حریره، واقع در شمال جزیره، مربوط به قرن 10 تا 5 هجری قمری است. ویرانه های باقی مانده از این شهر به عنوان یک مرکز تجاری مهم در دوران رونق مالی جزیره عمل می کرد. مساحت کل این شهر باستانی 120 هکتار است که شامل ویرانه های خانه های ثروتمند، مسجد جامع و حمام عمومی است که می توانید در قسمتهای مرکزی شهر قدیمی بازدید کنید.

 در انتهای شمالی ویرانه ها، در نزدیکی یک ساحل طولانی صخره ای ، می توان بقایای دیوارها، چاه های عمیق و کانال های آب را مشاهده کرد و بازدیدکنندگان تور کیش از تهران مشتاق را به خود جلب کرد. هنگام سفر با تور کیش از تهران دیدن مکان های تاریخی را از دست ندهید.

کاریز

کاریز یا قنات کیش که قدمت آن به بیش از 2500 سال پیش می رسد از دیگر مناطق تاریخی سفر تور کیش از تهران است، در واقع یک کانال آب زیرزمینی است که به عنوان جاذبه تاریخی جزیره شناخته می شود. این قنات در عمق زیر زمینی حدود 16 متر قرار دارد و سقف آن برای محافظت در برابر حرارت با صدف و مرجان پوشانده شده است.

کشتی یونانی

کشتی یونانی، یکی از جاذبه های گردشگری سفر تور کیش از تهران، در آگوست 1966 در نزدیکی روستای باغو متوقف شد. این کشتی توسط ویلیام همیلتون در سال 1943 در گلاسکو اسکاتلند ساخته شد. طول کشتی یونانی 136 متر و وزن است. 7061 تن متریک گفته می شود که علت به گل نشستن کشتی هنوز مشخص نیست. دیدن غروب زیبتی آفتاب جزیره از پشت این کشتی شاید مهم ترین جاذبه دیدنی در سفر تور کیش از تهران باشد.

ساحل مرجانی

پارک ساحلی مرجان (ساحل مرجان)، واقع در نزدیکی بازار مرجان، یکی از زیباترین مناظر دیدنی تور کیش از تهران  به شمار می رود و بازار مرجانی را به دریا متصل می کند. صخره های مرجانی کیش دارای مرجان های زیبا، صدف های رنگارنگ، حلزون ها و سنگ های دریایی است.

پارک دلفین ها

پارک دلفین ها در حدود 100 هکتار در جنوب شرقی جزیره کیش واقع شده است. این مجموعه شامل یک منطقه سبز با انواع گونه های گیاهی است. مگر میشود با تور کیش از تهران سفر کرد و دیدن این پارک را نادیده گرفت؟!

دلفیناریوم محل زندگی انواع پستانداران دریایی از جمله دلفین ها، شیرهای دریایی شمالی و جنوبی، گربه ماهی های دریایی شمالی، پنگوئن ها و موارد دیگر است.

مردم محلی کیش

جمعیت دائمی جزیره حدود 5 هزار نفر است که کیشوند نامیده می شوند. اکثریت ساکنان جزیره بومی هستند که در محله های خود در شهر قدیمی زندگی می کنند. اکثر مردم بومی با ماهیگیری، قایقرانی و دامداری زندگی می کنند و در گذشته اخیر صید مروارید در بین آنها رونق یافته است. در سفر با تور کیش از تهران میتوانید بیشتر با سبک زندگی کیشوندها آشنا شوید.

چگونه به کیش برویم؟

راحت ترین راه برای رسیدن به کیش با استفاده از هواپیما و تور کیش از تهران است. تقریباً همه فرودگاه های کشور روزانه پروازهای متعددی به کیش دارند که بهترین فرودگاه بدون شک فرودگاه تهران و تور کیش از تهران است. از تهران در کمتر از 2 ساعت با تور کیش از تهران می توانید به کیش برسید. اما اگر قصد دارید از راه زمینی به کیش بروید، کمی متفاوت تر خواهد بود.

برای سفر زمینی با تور کیش از تهران ابتدا باید با قطار، اتوبوس یا ماشین به یکی از بنادر بندرعباس، بندر گناوه یا بندر خارک بروید. در حال حاضر، اگر ماشین شما همراه شما نیست، می توانید سوار کشتی هایی شوید که دائماً به کیش سفر می کنند، اما اگر می خواهید ماشین شخصی خود را به این جزیره ببرید، باید از یک کشتی استفاده کنید. اگر با ماشین وارد کیش می شوید باید برخی از قوانین را بدانید. اول از همه باید همه مدارک شناسایی معتبر را با خود همراه داشته باشید. فقط 7 روز می توانید در کیش بمانید، موتور سوار مجاز نیست و هیچ راننده ای بوق نمی زند. پیشنهاد میکنیم برای راحت تر بودن در مسیر و در سفر با تور کیش از تهران سفر کنید.

فرودگاه جزیره کیش

جزیره کیش یکی از زیباترین و مهمترین مقاصد گردشگری ایران است و هر ساله به مسافران تور کیش از تهران افزوده میشود، اما همیشه اینطور نبوده است! در واقع، تا سال 1348، جزیره کیش فقط جزیره ای دورافتاده در جنوب کشور بود که اهمیت خاصی نداشت. در سال 1348 ، هیاتی از متخصصان ایرانی و آمریکایی به دستور محمدرضا شاه پهلوی از این جزیره دیدن کردند و درباره گسترش آن به مقصد گردشگری بحث و تبادل نظر کردند.

زیبایی های جزیره ، که هنوز در آن زمان دست نخورده بود، پتانسیل بالایی را برای تبدیل آن به یک مقصد گردشگری فراهم کرد و امروزه شاهد پرواز تورهای مختلفی از جمله تور کیش از تهران به این مقصد هستیم. طبق این رویه ، ساخت و ساز و زیباسازی در آنجا آغاز شد تا اینکه سرانجام، در سال 1355 ، فرودگاه کیش رسماً افتتاح شد و زمینه ساز سفر با تورهایی مانند تور کیش از تهران شد. همچنین در سال 1372 ، فرودگاه جزیره کیش مجهز به "چراغ های شب" برای اجرای پروازهای شبانه به جزایر کیش شد.

 • مساحت فرودگاه کیش نه میلیون متر مربع است و پذیرا تورهای زیادی از جمله تور کیش از تهران است.
 • ارتفاع فرودگاه 31 متر از سطح دریا است.
 • این فرودگاه چهار ترمینال مجزا دارد.
 • مساحت پایانه های داخلی 9500 متر مربع و مساحت پایانه های خارجی 4000 متر مربع است
 • فرودگاه کیش دارای دو نوار موازی با طول 3650 متر و عرض 45 متر است

آب و هوای جزیره کیش

اطلاعات ابری مورد بررسی از ایستگاه سینوپتیک جزیره کیش از 1357 تا 1388 بیان می کند که: جزیره کیش به طور کلی گرم و مرطوب با آب و هوای نیمه گرمسیری است. در ادامه برخی از اطلاعات آب و هوایی ای جزیره که به تعیین زمان سفر تور کیش از تهران شما کمک زیادی خواهد کرد را بررسی میکنیم. نتایج آمارهای سازمان هواشناسی ملی به شرح زیر است:

 • میانگین بارندگی سالانه 169 میلی متر است
 • میانگین دمای 10 ساله "حداکثر 27.1 و حداقل 1.1 درجه سانتیگراد است
 • متوسط ​​سرعت باد ده ساله: 7.8 کیلومتر در ساعت
 • ماههای بارانی: دی تا اسفند
 • ماههای بی باران: تیر تا شهریور
 • گرم ترین ماه: مرداد
 • سردترین ماه: بهمن
 • رطوبت متوسط ​​سالانه: 60
 • جهت باد: جنوب غربی - غربی

پارک تفریحی آبی اقیانوس

این پارک که اختصاصی ترین پارک آبی فضای باز ایران هم نیز هست به مناسبت سالگرد جمهوری اسلامی ایران در جزیره کیش افتتاح شد. اگر با تور کیش از تهران به جزیره سفر کردید و طرفدار هیجان هستید رفتن به این پارک را شماره یک لیست خود کنید!

تجهیزات پارک اقیانوس در میان پیشرفته ترین و به روزترین تجهیزات و لوازم بازی در جهان قرار گرفته است، که توسط ارائه دهنده اصلی بازی های پارک آبی جهان ، White Water West ، یک شرکت کانادایی حمایت می شود و تا حدی از بلژیک خریداری شده است. این پارک دارای ظرفیت پذیرش روزانه 3300 نفر است.

هتل ترنج کیش

یکی از جذاب ترین هتل های این جزیره دیدنی، هتل ترنج است که می تواند حال و هوای هتل های دریایی تایلند را زنده کند. اگر امکانات مالی مناسبی دارید در سفر با تور کیش از تهران حداقل یک شب هم که شده اقامت در این هتل را تجربه کنید. این هتل 4 ستاره دارای چندین سوئیت در دریا است که در ساحل شمال غربی جزیره کیش واقع شده است.

 امکانات هتل عبارتند از: رستوران ساحلی، کافی شاپ، رستوران فست فود ساحلی، رستوران بزرگ شناور با کف شیشه ای و رستوران کنار دریا. غروب عالی در کنار آبهای خلیج فارس، سالن آبگرم، سالن بدنسازی شیشه ای، خانه بازی کودک، مغازه ها و گالری، سالن بیلیارد و غیره. در سفر تور کیش از تهران حداقل رستوران و یا کافی شاپ این هتل را تجربه کنید.

سخن پایانی

تور کیش از تهران سفرآس 24

سفر به جزیره کیش با تور کیش از تهران میتواند بهترین سفر عمرتان باشد. انتخاب یک تور مناسب از safarus24 اولین گام برای این سفر است تا مکان های دیدنی آن را بتوانید با خیال راحت و از روی فرصت ببینید. رستوران های شبانه و تفریحات آبی بینظیر در کنار اقامت در هتل های مجلل دلایل کافی ای برای سفر به کیس به نظر میرسد!

کد خبر 249772

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =