چرا پرواز تهران استانبول بین ایرانیان محبوب است؟

در همسایگی ما، یکی از تاریخی‌ترین کشورهای جهان قرار گرفته که از قضا بسیار زیبا و دلنشین است. سفر به آن پر از هیجان و خاطره است و به دلیل وجود شباهت‌های فرهنگی مردم ما و ساکنان این سرزمین، غم دوری از خانه را حس نخواهیم کرد. بی جهت نیست که پرواز تهران استانبول یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان است چرا که سفر به آن هم فال است و هم تماشا.

سفر میان استانبول و تهران، همیشه یکی از مسیرهای پرطرفدار برای مسافران هر دو شهر بوده و هست اما به نظر شما دلیل واقعی این محبوبیت چیست؟ چرا خرید بلیط هواپیما استانبول همیشه یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های سفر برای مسافران ایرانی است؟ در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بررسی کنیم که چرا پرواز تهران استانبول تا این حد میان ایرانیان محبوب و پرطرفدار است!

پرواز تهران استانبول

تهران استانبول، یکی از پرطرفدارترین پروازها بین دو کشور ایران و ترکیه است. روزانه مسافران بسیاری بین این دو شهر برای مقاصد تجاری و تفریحی سفر می‌کنند. استانبول، محل تلاقی فرهنگ‌ها و نقطه اتصالی بین قاره بزرگ و قاره سبز جهان است. جاذبه‌های مدرن استانبول در کنار دیدنی‌های تاریخی آن به خوبی جا خوش کرده‌اند و دل گردشگران را با خود می‌برند. مراکز خرید استانبول، پاسخگوی تمامی سلیقه ها است و بهشت برین شکم گردان است! استانبول، فرصت‌های تجاری و بازرگانی بسیاری دارد و به تازگی تقاضا برای سکونت در این شهر از جانب شهروندان ایرانی نسبت به گذشته بسیار بالاتر رفته است.

حال به تمام این موارد، اشتراک تاریخی در دوره‌های مختلف، نرخ مناسب ارز ترکیه، استقرار ایرانیان بسیار در استانبول، تفاهمات سیاسی و اجتماعی را نیز اضافه کنید تا محبوبیت سفر و پرواز تهران استانبول برایتان کاملا روشن و منطقی شود.

اما به همان اندازه که،‌ برای برخی از گردشگران، سفر به استانبول برای تازگی روحشان امری واجب است، برای رقم خوردن تجربه‌ای مطلوب از این سفر، خواهان داشتن بهترین از همه چیز مخصوصا بهترین پرواز تهران استانبول هستند. اما برای پرواز به استانبول از تهران باید نکات مختلفی از جمله بهترین مراجع برای خرید بلیط هواپیما استانبول را شناخت که در ادامه برایتان بازگو خواهیم کرد.

اطلاعات پرواز تهران استانبول

با این که سفر با هواپیما تنها یکی از راه‌های سفر به استانبول از تهران است اما با این حال نمی‌توان راحتی، سرعت، کیفیت و امنیت آن را با هیچ وسیله دیگری جایگزین کرد. همین مزایا و البته استقبال مسافران از این مسیر باعث شده تا ایرلاین‌های ایرانی و خارجی بسیاری پرواز تهران استانبول را در چندین نوبت و کلاس‌های پروازی مختلف در طول شبانه روز برگزار کنند.

پرواز تهران استانبول توسط ایرلاین‌های ترکیش، ماهان ایر، قشم ایر، ایران ایر، آسمان، ایران ایر تور، پگاسوس، قطر، ایرفلوت، فلای دبی، امارات و لوفت هانزا از فرودگاه امام خمینی تهران (IKA) به مقصد فرودگاه جدید استانبول (IST) و فرودگاه صبیحا گوکچن (SAW) برگزار می‌شوند.

محبوب‌ترین ایرلاین در این مسیر، پرواز تهران استانبول ترکیش و ارزانترین ایرلاین‌های‌ فعال پرواز تهران استانبول، شرکت‌های هواپیمایی آسمان و معراج هستند.

فاصله تهران تا استانبول 2038 کیلومتر است که با هواپیما و در شرایط عادی آب و هوایی و بدون در نظر گرفتن عواملی همچون تاخیر در پرواز، ۳ ساعت و ۲۰ دقیقه این پرواز به طول خواهد انجامید، که البته این میزان فاصله و زمان از دیگر شهرهایی همچون؛ مشهد، شیراز، اصفهان، اهواز، کرمان، تبریز و بسیاری از شهرهای دیگر که پرواز استانبول را برگزار می‌کنند، متفاوت است.

بلیط ارزان پرواز تهران استانبول را از کجا باید خریداری کرد؟

عوامل مختلفی همچون فصل سفر، نوسانات نرخ ارز، تقاضای مسافران و زمان خرید بلیط هواپیما بر روی قیمت بلیط هواپیما تهران استانبول تاثیر می‌گذارند. اما با وجود تمامی این موارد می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای کمتر، بهترین و در عین حال ارزانترین پرواز تهران استانبول را خریداری نمایید. تنها کافیست تا از مراجعی همچون فلای تودی برای خرید بلیط تهران استانبول اقدام کنید تا هر آنچه که برای خرید بلیط هواپیما تهران استانبول نیاز دارید را تنها در یک وبسایت و به صورت آنلاین در اختیار داشته باشید.

امکان دسترسی و خرید پرواز ایرلاین های مختلف در مسیر تهران استانبول به صورت رفت و برگشت، خرید بلیط چارتر تهران استانبول، بلیط لحظه آخری تهران استانبول، استفاده از فیلترهای همچون تقویم قیمتی، نمودار قیمتی و سیستم اطلاع از قیمت در کنار دسترسی مسافران به تمامی اطلاعات لازم در زمینه سفر و پرواز استانبول همگی در وبسایت فلای تودی در اختیار مسافران قرار گرفته است و به همین دلیل این وب سایت را تبدیل به یکی از بهترین و محبوب‌ترین مراجع برای خرید بلیط هواپیما تهران استانبول نموده است.

کد خبر 249708