معرفی خدمات شرکت هیدرولیک گستر هوشمند

علم هیدرولیک به وسیله پاسکال دانشمند فرانسوی کشف شد.  هیدرولیک صنعتی می باشد که در صنایع و سیستم های صنعتی مانند صنعت کشاورزی، صنایع هواپیماها، صنعت ساخت کشتی و ماشین های راهسازی و صنعتی و ... بکار برده می شود.

 سیستم هیدرولیک تشابه زیادی به سیستم های پنوماتیک دارد و تقاوتشان در این است که در سیستم پنوماتیک از هوا بکار برده می شود اما در سیستم هیدرولیک از روغن بهره می گیرند. به همین دلیل فشار کاری و قدرت سیستم هیدرولیکی بسیار بیشتر می باشد. انواع لوازم و قطعات هیدرولیک شامل شیر برقی هیدرولیک، شیر دستی هیدرولیک، پمپ هیدرولیک، فشار شکن هیدرولیک، فلو کنترل هیدرولیک، گیج فشار هیدرولیک، روغن هیدرولیک، مخزن هیدرولیک، شیر هیدرولیک و ... است. در حال حاضر در اکثر فرآیندهای صنعتی، مسئله انتقال قدرت با هزینه مناسب و دقت بالا، موضوعی مهم و حائزاهمیت میباشد که به همین منظور بکارگیری سیال متراکم و تحت فشار در انتقال و کنترل قدرت در کلیه شاخه های صنعت در حال افزایش می باشد. استفاده از قدرت سیال به دو بخش اساسی هیدرولیک و نیوماتیک نیز دسته بندی می شود.

 

سیستم هیدرولیک اغلب درجاهایی است که قدرت بالا و سرعت کنترل شده به شکل دقیق مورد نظر باشد(همچون جک های هیدرولیک، ترمز و فرمان هیدرولیک و...) می باشد.

سوالی که پیش میآید این است که امتیاز یک سیستم هیدرولیک یا نیوماتیک نسبت به دیگر سیستمهای مکانیکی یا الکتریکی چه میباشد؟ که در پاسخ به این سوال میتوان مواردی را از قبیل :

 • ۱.طراحی ساده 
 • ۲.قابلیت افزایش نیرو
 • ۳. سادگی و دقت کنترل
 • ۴. انعطاف پذیری
 • ۵. راندمان بالا
 • ۶.اطمینان خاطر و ...

شیرهای فشار شکن

این شیر، فشار زیاد و متغیر ورودی را به شکل اتومات به فشار کم و ثابت خروجی تبدیل می نماید. در صورتی که در شبکه بعد از شیر فشارشکن ، مصرف آب نباشد جهت جلوگیری از انباشته شدن فشار استاتیک،  شیر فشار شکن جریان را به صورت خودکار قطع می نماید. مزیت استفاده از این شیرها شامل سادگی و راحتی در بهره برداری از شبکه و خطوط انتقال، حذف هزینه های بسیار زیاد خرید زمین و ساخت مخازن فشار شکن می باشد و همچنین موجب جلوگیری از هدر رفتن سیالات می شود.

انتخاب شیر

نخستین اقدام در انتخاب شیر، دقت در محل استفاده از شیر و اطلاع از نحوه مصرف سیال می باشد. اندازه گذاری شیرهای فشار شکن سیال به راحتی با در دست بودن میزان گذر سیال عبوری و فشار ورودی و خروجی شیر توسط جداول، جهت انتخاب نوع شیر انجام می شود.

انواع شیرهای فشارشکن

مستقیم

ساده ترین شیر تقلیل فشار می باشد. به دلیل اعمال نیروی فشار بخار ورودی بر زیر شیر اصلی ، تغییرات فشار ورودی به شیر سبب تغییر فشار خروجی می گردد، بنابراین زمان استفاده از این نوع شیر باید از ثابت بودن فشار ورودی مطمئن شد. این شیرها با توجه به نوع کارکردشان برای استفاده در مواردی که ضرورتی در کنترل بسیار دقیق بخار وجود ندارد و مقدار گذر بخار تقریبا کم و ثابت می باشد، ایده آل بوده و با عملکرد ساده تر وهزینه کمتر قابل استفاده می باشد.

پایلوت دار

در مواردی که باید کنترل فشار دقیق باشد و یا مقدار زیادی گذر بخار مورد نیاز است، ‌استفاده می شوند. ساختار اصلی آنها از فنر تنظیم، دیافراگم کمکی ، شیر هدایتگر، شیر اصلی و دیافراگم اصلی تشکیل شده است. جهت تغییر وضعیت شیر اصلی، فقط جریان بسیار کمی از بخار لازم است و در نتیجه تغییرات کم فشار پایین دست سبب تغییرات بزرگ در مقدار جریان اصلی شده که حساسیت بالای شیر را نشان می دهد.

پنوماتیکی

این شیرها با استفاده از قطعات جانبی مانند اکچوایتور، پوزیشنر و کنترلر می توانند افت فشار خیلی زیادی را فراهم کنند. مقدار فشار جریان شیر بوسیله سنسور ویژه حس شده و به کنترلر ارسال می شود.

کاهش فشار با بستن شیر به شکل سری

در این روش کاهش فشار در چند مرحله صورت می پذیرد که برای کاهش فشار در افت فشارهای بالا استفاده می شود.
کاهش فشار به وسیله دو شیر هنگامی توصیه می شود که فشار اولیه ۲۰۰psi یا بیشتر و نسبت کاهش فشار ۱ به ۴ است برای نمونه کاهش فشار از ۲۵۰ psi تا ۵۰ psi. جریانی که تا حد زیادی نوسان دارد را از دو مرحله کاهش فشار سریالی استفاده می کنیم که شیرها تحت تفاوت فشار زیادی واقع نمی شوند، پس دوام و ماندگاری شیرها بیشتر می شود.

معرفی شرکت دانفوس

می توان شرکت دانفوس را به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات کنترلی، مکانیکی و همچنین الکترونیکی معرفی کرد. این محصولات برای استفاده بسیاری از صنایع متفاوت تولید می شود. از حدود سال ۱۹۳۳ میلادی دانفوس تاسیس شد و تولیدات زیادی را به بازار عرضه کرد. در حال حاضر این شرکت تقریبا به ۵۰ کشور دنیا تولیدات خود را عرضه می نماید. کارکنان دانفوس در حال حاضر چیزی حدود ۲۳۰۰۰ نفر می باشند که در تمامی کشورها کار می کنند.

برد گسترده ای از محصولات و خدمات این شرکت، شامل:

 1. سیستم های سرمایشی
 2. دستگاه های برودتی جهت حفاظت از مواد غذایی
 3. تهویه مطبوع
 4. سیستم های گرمایش در ساختمان های مسکونی - اداری – تجاری
 5. موتورهای الکتریکی کنترلی
 6. ماشین آلات سیار انتقال نیرو
 7. سیستم های حرارت مرکزی و زیر ساخت های سیستم های برودتی وابسته به انرژی های بادی و خورشیدی و غیره 

این شرکت با تمامی تولیداتی که داشته، توانسته فواید و مزیت هایی را به همراه داشته باشد که این ویژگی ها به شرح زیر می باشد:

 1. دنیای مدرن را گسترش داده است.
 2. عنصرهای منحصر به فرد و با کیفیتی را وارد بازار می کند.
 3. در تولیدات دانفوس نوآوری های زیادی به کار گرفته شده است.
 4. زیبایی و مدرن بودن در ظاهر محصولات این شرکت دیده می شود.

کد خبر 249685