راهنمایی‌های کلیدی برای خرید ملک در ترکیه و قبرس

میتوان گفت که همواره خرید ملک در یک کشور دیگر، برای برخی از افراد جذابیت های خودش را دارد. چرا که هم به چشم سرمایه‌گذاری به این کار نگاه میکنند و هم برخی از امتیازهایی که با خرید ملک در کشور دیگر برای آنها متصور خواهد بود، برای افراد قابل اعتنا است.

در این مطلب قصد داریم به موضوعاتی همانند قیمت خرید ملک در ترکیه و سپس به خرید ملک در قبرس بپردازیم تا شاید به نکاتی اشاره کنیم که خواننده‌ی این متن، در تصمیمات آینده‌ی خود بتواند از آنها بهره ببرد.

و در انتهای مطلب مجموعه ای معتبر را با سابقه ای درخشان و دفتر ثابت در تهران، به کسانی که قصد خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه را دارند  معرفی خواهیم کرد.

راهنمای قدم به قدم برای خرید ملک در ترکیه و قبرس

میتوان گفت که همواره خرید ملک در کشوری بغیر از کشور مادری، نگرانی‌هایی برای هر خریدار بهمراه دارد و باعث میشود که تا حدودی این کار را توام با ریسک قلمداد کند. در ادامه برخی از این نگرانی‌ها که به حق هستند را اشاره میکنیم:

● نگرانی از اینکه مورد سوء استفاده و کلاهبرادی قرار نگیریم.

● تفاوت میان قوانین کشور مادری و کشور دیگر در زمینه خرید و فروش در املاک.

● نقاط ضعف و اشکالاتی که در سیستم خرید و فروش کشور هدف وجود دارد و شاید ما از آنها بی خبر باشیم.

● برخوردی که متاسفانه در اکثر کشور ها وجود دارد و در معامله با خارجی ها چندان صادقانه برخورد نمی شود.

● و... و.

حالا پس از در نظر گرفتن این نگرانی‌ها که به حق هم هستند میخواهیم برای شما نکاتی را اشاره کنیم که برای خرید ملک در ترکیه، خوب است قدم به قدم با این اقدامات پیش بروید:

۱. تحقیقات : خرید و فروش ملک در ترکیه بصورت روزافزونی در حال افزایش است. توصیه ما به شما این است که حتما قبل از سپردن کار به یک بنگاه معاملات ملکی در ترکیه،  و حضور انفرادی بدون مشاور، تحقیقات مبسوطی داشته باشید.

۲. پیدا کردن یک مشاور معتبر و مطمئن در ایران که در این زمینه تجربه کافی را داشته باشد و در ایران و ترکیه دفتر و تشکیلات متعهد و پاسگو داشته باشد.

۳. صحبت و تبادل نظر با مشاوری که انتخاب کردید تا به یک تفاهم دوجانبه برای خرید ملک برسید.

۴. حتما وقت بگذارید و با گشت و گذار در ترکیه، ضمن آشنایی با همه جوانب، با مناطقی که از نظرتان برای خرید ملک در ترکیه مناسب‌تر هستند آشنا شوید که در صورت داشتن مشاور هم زبان و قابل اعتماد این کار برای شما بسیار راحت تر خواهد بود.

۵. بعد از موارد بالا، تمام آپشن‌هایی که برای خرید ملک در ترکیه در نظر خودتان هست را مرور کنید و دغدغه‌های خودتان را با مشاور مطمئنی که پیدا کرده‌اید، در میان بگذارید.

۶. با توجه به بودجه‌ی خودتان اقدام به خرید ملک کنید و همه جور محاسبه داشته باشید. چون اگر بودجه‌ای برای خودتان تعیین نکنید، نمیتوانید از بین انبوه گزینه‌های احتمالی به نتیجه برسید و این خطرناک است.

۷. وقتی روی یک گزینه به جمع‌بندی نهایی رسیدید، حتما از طریق بنگاه اقدام به رزرو کردن کنید تا از دو اتفاق جلوگیری شود. هم مسئولیت درستی معامله و تعهدات فروشنده برعهده مشاور قرار گیرد و هم ملک مورد نظر شما را به کس دیگری نفروشند.

۸. با راهنمایی های همان مشاور مطمئن که با قوانین در ترکیه آشنایی بیشتری نسبت به شما دارد، تمام مراحل ثبت خرید و ... را انجام دهید تا هم در زمان شما صرفه‌جویی شود و هم از بابت درست بودن ثبت همه چیز خیالتان آسوده باشد.

۹. در پایان هم حتما یک بررسی نهایی روی ملکی که تصمیم به خریدش گرفته‌اید، داشته باشید و با توجه به اینکه پروسه خرید و دریافت سند ملک میتواند در یه سفر یک هفته ای شما و حضورتان در ترکیه انجام شود، در پایان کار سند رسمی ملکی که در ترکیه خریده‌اید را حتما دریافت کنید.

مراقب وعده های زیبا اما پوشالی خرید ملک در ترکیه باشید (که اغلب از طریق کانالهای غیر رسمی و ماهواره ای انجام میشود.)

درست است که تا اینجای مطلب، سعی بر آن داشته‌ایم که راه‌های مطمئن ملک در ترکیه را بیان کنیم اما برخی از سودجویان سعی دارند با وعده‌های پوشالی و ساختن کاخ رویا برای افراد، هست و نیست آنها را به یکباره بر باد دهند. وعده‌های پوشالی مانند اعطای اقامت دائم در برابر خرید ملک در ترکیه، فروش سرقفلی به جای ملک اصلی و ...  چه بسیار کسانی که برای رسیدن به سرزمین آرزوهایشان، سرمایه و مال و حتی جان خودشان را از دست میدهند و علت اصلی این تراژدی، چیزی جز بی اطلاعی از قوانین و بعبارتی بی‌گدار به آب زدن آنها نبوده و نیست.

راهنمایی برای خرید ملک در قبرس

کشور قبرس هم در این سالهای اخیر جزو آن دسته از کشورها است که عده‌ای به دلایل گوناگونی تصمیم به خرید ملک در این کشور میگیرند. طبیعتا خرید ملک در قبرس هم باید بعد از کسب اطلاعات دقیق و صحیح رخ دهد تا هرگونه خطر احتمالی به حداقل برسد.

از آنجایی که کشور قبرس شمالی با وجود داشتن دولت مستقل، به نحوی تحت حمایت ترکیه می باشد بسیاری از قوانین خرید ملک در قبرس همانند کشور ترکیه است، شما برای خرید ملک در قبرس هم مانند ترکیه نیاز به داشتن مشاوری قابل اعتماد و امین و باتجربه در این زمینه خواهید بود.

نتیجه گیری برای خرید ملک در ترکیه و قبرس

در این مقاله سعی بر آن داشتیم که به این نکته اشاره کنیم که خرید ملک در کشوری دیگر، میتواند خطرات و مشکلات خودش را بهمراه داشته باشد و هرگونه اقدام ناپخته و نسنجیده در این زمینه میتواند تبعات جبران ناپذیری ایجاد کند. پس بهتر است قبل از هر اقدامی تحقیقات فراوان از افراد مطمئن را در دستور کار خود قرار دهید و فریب تبلیغات و وعده‌های جذاب را نخورید. به یاد داشته باشید که بسیاری از این تبلیغات صرفا برای جذب مشتری هستند و هیچ تعهدی پشت آنها نیست. تعهد موضوعی است که متاسفانه این روزها برای خیلی‌ها، دیگر ارزشی ندارد.

هم چنین شما می توانید برای خرید ملک در قبرس و  خرید آپارتمان در کشور ترکیه  با سهند گروپ در ارتباط باشید.

کد خبر 249608