صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به استرالیا در دوران کرونا

ویروس کووید ۱۹ یا همان ویروس کرونا در حدود ۹ ماه اخیر باعث به هم ریختن برنامه‌ها و روال عادی همه‌ی مردم جهان شده است. شیوع این ویروس همچنین باعث شده است که افراد نتوانند برای آینده ی خود برنامه‌های قطعی داشته باشند. دولت و دانشگاه‌های استرالیا از این موضوع به‌خوبی آگاه هستند و همه‌ی تلاش خود را در راستای تسهیل تحصیل دانشجویان بین‌المللی در این کشور به کار گرفته‌اند.

بنابراین اگر در فکر مهاجرت تحصیلی به استرالیا هستید حتما این مطلب را با دقت مطالعه نمایید. در ادامه رویه ی مورد نظر دانشگاه های استرالیا برای تحصیل در استرالیا در سال ۲۰۲۱ توضیح داده می شود.

اصول پذیرش استرالیا چیست؟

برای شروع تحصیل در استرالیا در سال ۲۰۲۱، اصول پذیرش دانشگاه‌ها تغییر نخواهد کرد. هرچند ممکن است پروسه و زمان‌بندی پذیرش دانشگاه‌ها اندکی متفاوت باشد، اما دانشگاه‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند که این پروسه همانند قبل منصفانه و تا حد ممکن آسان و قابل درک باشد. در پروسه‌ی پذیرش، در بین متقاضیان تبعیضی خارج از شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش رشته و دانشگاه مورد نظر آنان گذاشته نخواهد شد.

آیا آزمون‌های زبان آنلاین برای اخذ پذیرش تحصیلی به استرالیا اعتبار دارند؟

همانطور که می‌دانید برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا هم در مرحله‌ی پذیرش و هم در مرحله‌ی ویزا به نمره ی یک آزمون زبان معتبر نیازمندید. با توجه به شرایط موجود و لغو یا به تعویق افتادن بسیاری از این آزمون‌هایک گزینه‌ی بسیار مناسب، آزمون دولینگو (Duolingo) کی باشد که با هزینه‌ای کم‌تر و به صورت آنلاین برگزار می شود. هزینه ی این آزمون معادل ۴۹ دلار است، در هر ساعت و هر روزی از سال می‌توان در این آزمون شرکت کرد، زمان مورد نیاز برای آن ۱ ساعت است و دریافت نتیجه‌ی آن تنها ۲ روز زمان می‌برد. در این آزمون نیز مانند آزمون‌های آیلتس و تافل، هر چهار مهارت خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن مورد سنجش قرار می‌گیرد. اما از آنجایی که ساختار این آزمون با سایر آزمون‌ها متفاوت است، بهتر از قبل از شرکت کردن در این آزمون حتما با نمونه‌های آن آشنا شوید.

تعیین سطح زبان متقاضیان در ایران!

برای برخی از متقاضیان تحصیل در استرالیا از جمله دانش‌آموزانی که قصد تحصیل در مقاطع پایین‌تر از سال ۱۲ را دارند، این امکان فراهم است که در کشور خود از آن‌ها آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی گرفته شود. از جمله در موسسه‌یآریاکه شما می توانید با هماهنگی و حضور در دفاتر این موسسه در تهران یا اصفهان، در آزمون پلیسمنت شرکت نمایید.

نکات مهم برای تحصیل در استرالیا در شرایط پاندمیک کرونا:

· ایالت‌های مختلف استرالیا در حال مذاکره با دولت هستند تا شرایط برای بازگشت دانشجویان بین‌المللی به این کشور را بررسی نمایند. در حال حاضر طرحی آزمایشی برای بازگشت تعداد محدودی از این دانشجویان برای ادامه ی تحصیل در استرالیا در ایالت شمالیارائه شده است.

· اگر از قبل ویزای تحصیلی استرالیا را دریافت کرده‌اید اما در خارج از این کشور به سر می‌برید، توصیه می‌شود از آنجایی که همچنان محدودیت های بسیاری در سفر به استرالیا وجود دارد، به تحصیل خود به صورت آنلاین ادامه دهید.

· توجه داشته باشید که دولت استرالیا مجددا بخش ویزا را راه اندازی کرده است. بنابراین اگر از قبل ویزای تحصیلی استرالیا را ندارید، می توانید برای آن اپلای کنید و تحصیل خود را به صورت آنلاین آغاز نمایید تا زمانی که مرز های این کشور مجددا باز شوند و بتوانید به استرالیا سفر کرده و تحصیل خود را به صورت حضوری ادامه دهید.

· به خاطر داشته باشید که اگر از قبل ویزای تحصیلی استرالیا را دریافت کرده اید ولی به خاطر شرایط کرونا قادر به تحصیل در داخل استرالیا نبوده و به صورت آنلاین تحصیل خود را ادامه می دهید، این مدت زمان برای دریافت ویزای کار بعد از فارغ التحصیلی به حساب خواهد آمد.

· اگر از قبل مشغول به تحصیل در استرالیا بوده اید و اکنون در ایران و به صورت آنلاین به تحصیل خود ادامه می دهید، دائما با دانشگاه محل تحصیل خود در تماس باشید تا از اخبار جدید و تسهیلات آن ها مطلع شوید.

کار مهاجرت تحصیلی را به موسسه‌های معتبر بسپارید.

برای اطلاع دقیق تر از تمامی موارد فوق، و همچنین برای انجام صفر تا صد پروسه ی مهاجرت تحصیلی به استرالیا با موسسه ی آریا تماس بگیرید. این موسسه با ارائه ی مشاوره های تخصصی که با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا در حال حاضر به صورت غیر حضوری و از طریق تلفن، واتس اپ و یا اسکایپ نیز صورت می گیرد، شرایط شما برای تحصیل در استرالیا را بررسی کرده و با توجه به شرایط منحصر به فرد هر شخص، بهترین گزینه ها را با در نظر گرفتن شرایط، علایق و پیش زمینه های افراد به آن ها پیشنهاد می دهد. همچنین با توجه به این که این موسسه نماینده ی رسمی بسیاری از دانشگاه های استرالیا می باشد، برای پروسه ی اپلای و همچنین درخواست ویزا می توانید تمامی مراحل کار را به کارشناسان این موسسه بسپارید. توجه داشته باشید که از آنجایی که موسسه ی آریا نماینده ی رسمی بسیاری از دانشگاه های استرالیا است، از کوچکترین تغییرات، اخبار و آپدیت های دانشگاه ها به سرعت مطلع شده و آن ها را با شکا در میان خواهد گذاشت. تاکید می کنیم که بر اساس قوانین دانشگاه های استرالیا هر شخصی برای اخذ پذیرش استرالیا باید از طریق نماینده های رسمی دانشگاه های این کشور اقدام نماید.

کد خبر 249458

برچسب‌ها