نگرانی شدید از انتقال کرونا در پروازهای طولانی مدت

هرچه تعداد بیشتری از افراد دوباره به مسافرت می روند، نگرانی در مورد انتقال کرونا از پروازهای طولانی مدت هواپیمایی بیشتر می شود.

چمدان - به گزارش واشنگتن پست، CDC اکنون حدود ۱۶۰۰ مورد از پرواز افراد در معرض خطر انتشار ویروس کرونا را بررسی کرده و ۱۱۰۰۰ مسافری را که به طور بالقوه در معرض ابتلا به این ویروس در پروازها بودند را نیز شناسایی کرده است. براندان هیگینز، مسافر یکشنبه شب در فرودگاه بوستون لوگان که در حال پرواز به سمت نیویورک بود، گفت: "ما باید هر آنچه را که می توانیم انجام دهیم تا ایمن بمانیم."

 روز جمعه دو مطالعه جدید در ژورنال CDC منتشر شد، که به شواهد فزاینده ای مبنی بر اینکه پروازهای طولانی مدت منجر به گسترش ویروس می شود، اشاره دارد در حالیکه بسیاری از کشورها شروع به رفع محدودیت های پرواز کرده اند. در اولین مطالعه آنالیز پرواز یک مسافر در یک پرواز تجاری ۱۰ ساعته نشان داد که احتمالاً ویروس را به ۱۵ سرنشین منتقل کرده است.  "نتیجه می گیریم که خطر انتقال کرونا در هواپیما در طول پروازهای طولانی واقعی است، حتی در کلاس تجاری که تنظیمات فاصله بین صندلی ها بسیار بیشتر از فاصله تعیین شده برای رعایت فاصله اجتماعی است. تا زمانی که کرونا تهدید همه گیر جهانی را ایجاد کند، برای ایمن بودن پرواز، اقدامات بهتری برای جلوگیری از عفونت در هواپیما و روش های غربالگری ورود لازم است. "

 مطالعه دوم پرواز ۱۵ ساعته بین المللی را که در ماه مارس از فرودگاه بوستون در حال عزیمت بود، مورد بررسی قرار داد، جایی که احتمالاً دو نفر ویروس را به دو عضو خدمه کابین منتقل کردند. طبق یافته ها، "نتایج ما نشان می دهد که کرونا می تواند در هواپیما منتقل شود. برای جلوگیری از انتقال ویروس در طول سفر، اقدامات کنترل عفونت باید ادامه یابد. "افسران TSA که در فرودگاه های ایالات متحده کار می کنند نیز با کرونا در تماس بوده اند.

منبع : flip

کد خبر 249404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =