گوی های آینه ای، سازه‌های عنکبوتی و کاخ‌های زمان رنسانس را در فلورانس مشاهده‌ کنید

هنرمند آرژانتینی توماس ساراسنو با نمایشگاه خود در کاخ اشتروتزی فلورانس به کاوش در هنر، زندگی و علم ادامه می دهد. آریا مجموعه ای از سازه ها و تجربیات جذاب است که انسان ها را از جهان واقعی خارج می کند و از آنها می خواهد به جای ایستادن در کنار هم، با طبیعت هماهنگی جدیدی ایجاد کنند.

چمدان - از طریق گوی های بازتابنده، تار عنکبوت و گیاهان هوایی، ساراسنو این پیام را ارسال می کند که ما نمی توانیم برای نجات اکوسیستم های خود بیشتر از این صبر کنیم.

ساراسنو اظهار داشت: "انتشار کربن هوا را پر می کند، ذرات معلق در داخل ریه های ما شناور می شوند در حالی که تابش الکترومغناطیسی زمین را در بر می گیرد. با این حال، یک دوره متفاوت (یک دوره آئروسن - یک حساسیت بین سیاره ای از طریق یک محیط زیست جدید) ممکن است.

اکوسیستم ها را باید به عنوان شبکه ای از تعاملات در نظر گرفت که در آن هر موجود زنده ای به طور همزمان تکامل می یابد. با تمرکز کمتر بر روی افراد و تمرکز بیشتر در روابط متقابل، ممکن است چیزی فراتر از آنچه برای کنترل محیط ما لازم است را به دست آوریم. "

 بازدیدکنندگان با ورود به حیاط کاخ اشتروتزی بلافاصله به دنیای ساراسنو وارد می شوند. سازه های ترکودینامیکی در هوا معلق است، مجموعه ای از سه کره که بازتاب دهنده معماری کاخ رنسانس است. کره ها نمونه های اولیه مجسمه های آئروسولار هستند که بدون مرز و بدون تولید انتشار کربن آزادانه حرکت می‌کنند.

جایگاه آنها در اینجا یادآوری برای اندیشیدن درمورد امکاناتی است انسان‌ها در اختیار دارند. اتاق های دیگر آزمایش های مختلفی را به نمایش می گذارند. این شامل تشکیلات ابر مانند به نام کانکتوم است که اشکال نامنظم و سطوح آینه ای آنها اشعه خورشید را بازتابش می کند.  این مدل از چشم انداز از توانایی نامحدود خورشید استفاده می کند و با مقیاس قرار دادن انسان با کیهان، انسان را در جای خود قرار می دهد.

 ساراچنو همچنین در نصب باغ های پرنده با عناصر مختلف مانند هوا بازی می کند. گیاهان ظریف تیلندزیا که به آنها گیاهان هوایی نیز گفته می شود، در کره های شیشه ای که از سقف آویزان شده اند نصب می شوند. این گیاهان که ریشه ندارند، آنچه برای زنده ماندن از هوا لازم است بدست می آورند. به این ترتیب، آنها استعاره ای از سازگاری و آزادی عمل خواهند بود.

منبع : my modern met

کد خبر 249402

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =