قطعی آب در سایت گردشگری شهر سوخته سیستان و بلوچستان صحت ندارد

کلیپی در فضای مجازی منتشر شده بود که در آن فردی با عنوان مسافر از وضعیت اقامتگاه شهر سوخته و عدم دسترسی مسافران به آب و سرویس بهداشتی گلایه کرده بود. در این کلیپ عنوان شد: مدت هاست که آب در اقامتگاه شهر سوخته قطع است و در سرویس بهداشتی هم قفل است و امکان استفاده مسافران در این بحران کرونا فراهم نیست و با این شرایط نمی توان توقع داشت که گردشگر خارجی به زابل بیاید این مکان ثبت جهانی شده است و باید بیشتر به آن رسیدگی شود.


قطعی آب در سایت گردشگری شهر سوخته صحت ندارد

علیرضا جلالزایی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: قطعی آب در سایت گردشگری شهر سوخته تکذیب می شود و در بازدید میدانی که امروز از سایت شهر سوخته صورت گرفت مشخص شد که این موضوع صحت ندارد.
وی تصریح کرد: خط انتقال آب شهر سوخته در گذشته دچار مشکل بود که با تانکر آبرسانی می شد، اما در ماه های اخیر این مشکلات وجود نداشته است و بر اساس آخرین اطلاعات و بررسی ها هم در موزه و هم در پایگاه شهرسوخته آب وجود دارد و مسافران مشکلی در این زمینه ندارند.

به گفته این مقام مسئول، مکان هایی که گردشگران برای بازدید و استراحت و دریافت خدمات در سایت گردشگری شهر سوخته می روند مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: به گفته مجید کلانوری مدیر پایگاه شهر سوخته و با بررسی هایی که انجام شده، سایت گردشگری این اثر باستانی جهانی از سه ماه گذشته تاکنون مشکلی برای تامین آب نداشته و قطعی آب گزارش نشده است.
منبع: راه دانا
کد خبر 249348

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =