کشف چند گور قدیمی در گودبرداری یک واحد مسکونی در بیجار

گودبرداری و خاکبرداری از یک قطعه زمین برای ساخت واحد مسکونی در شهر بیجار منجر به کشف تعدادی گور قدیمی شد.

به گزارش ایرنا،  وقتی کارگران در حال گودبرداری در این زمین بودند تعدادی قبر که به صورت جدا از هم و در فاصله مشخص که نشان می‌دهد در یک نظم و با شرایط شرعی دفن شده‌اند، کشف شد. در پیگیری‌های اولیه و گفتگو با ساکنان محله، برخی از وجود قبرستان در این محل بی اطلاع بودند اما تعدادی مدعی بودند بزرگان قوم خود را ۶۰ تا ۷۰ سال قبل اینجا دفن کرده‌اند.

به‌دنبال کشف این قبور و بیرون افتادن تعدادی استخوان و جمجمه انسان، عملیات ساختمانی این واحد مسکونی متوقف شد. کارگران شاغل در این پروژه ساختمانی به بهانه عدم حضور مالک اجازه ندادند عکاسی انجام شود. با این حال چند عکس از محل مورد نظر تهیه شد و برای پیگیری موضوع، شهردار بیجار نیز در محل حضور یافت.

احسان بهاری، شهردار بیجار در این باره گفت: تفکیک این زمین‌ها سال ۸۸ تا ۹۰ صورت گرفته و شهردار وقت، نسبت به اخذ مجوز و سایر موارد همکاری کرده که باید مدارک و مستندات آن را دوباره بررسی کنیم. بی‌گمان این محل در گذشته محلی برای دفن اموات اما نظر نهایی با بررسی دقیق‌تر اعلام می‌شود. اینکه محل یک قبرستان قدیمی بوده یا یک آرامگاه خانوادگی و همچنین تعداد گورها مشخص نیست.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

کد خبر 249307

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =