برنامه لاتاری آمریکا چه زمانی شروع می شود؟

ثبت نام لاتاری آمریکا در هر سال، یک بار برگزار می گردد و حدودا از اواسط مهر شروع و تا اواسط آبان ادامه دارد. به طور تقریبی این قرعه کشی بین ۳۰ تا ۳۵ روز برای کشور ها مجاز برای ثبت نام ادامه دارد. در واقع افرادی که می خواهند با کمترین هزینه، دردسر و زمان به آمریکا مهاجرت و گرین کارت خود را دریافت نمایند، در قرعه کشی لاتاری آمریکا شرکت می کنند.

زمان اعلام نتایج لاتاری حدودا ۶ ماه پس از برگزاری این بخت آزمایی است، که از اواسط اردیبهشت شروع می شود. افرادی که موفق به برنده شدن در لاتاری مهاجرت به آمریکا می شوند، باید برای انجام اقدامات لازم به یکی از سفارتخانه های آمریکا مراجعه نمایند. از آنجایی که آمریکا هیچ سفارتخانه ای در ایران ندارد، باید از طریق یکی از سفارخانه های کشور ها همسایه اقدام کنید. از بین کشور های همسایه، ترکیه گزینه مناسبی برای مراجعه به سفارت خانه آمریکا می باشد.

لاتاری آمریکا چیست؟

لاتاری برنامه ای است که توسط امور خارجه آمریکا برگزار می شود و در هر دوره حدود ۵۵ هزار نفر در این قرعه کشی برنده می شوند که از این تعداد حدود ۵۵۰۰ نفر متعلق به ایران می باشد. سهمیه بندی برندگان لاتاری برای کشور ها، توسط مشاوره امنیت ملی آمریکا تعیین می شود، شهروندان هر کشوری که کمترین مهاجرت را به آمریکا داشته باشند، بیشترین سهمیه را کسب می کنند. کشور هایی که در ۵ سال اخیر بیشتر از ۵۰ هزار نفر مهاجر به آمریکا داشتند نمی توانند در این قرعه کشی شرکت نمایند.

ثبت نام لاتاری ۲۰۲۲ آمریکا

برای ثبت نام لاتاری نیاز به یک سامانه هوشمند برای وارد کردن اطلاعات خود دارید.  سامانه ثبت نام لاتاری برتر مهاجر گزینه مناسبی برای نام نویسی در این قرعه کشی می باشد. این سامانه توسط مجموعه مهاجرتی برتر مهاجر طراحی شده که پشتیبانی فوق العاده این سامانه باعث متمایز شدن آن با دیگر سامانه ها می باشد. این سامانه کاملا ساده و هیچ نیازی به آموزش ندارد. کاربران می توانند در محیطی فارسی ثبت نام خود را با موفقیت انجام دهند.  

ثبت نام لاتاری از حساسیت بالایی برخوردار است، و در صورت هرگونه اشتباه در ثبت نام باعث حذف شدن شما از آن دوره می شود. افرادی که در سامانه ثبت نام لاتاری برتر مهاجر نام نویسی خود را انجام می دهند، هیچ نگرانی بابت اشتباه در ثبت نام خود ندارند، زیرا کارشناسان مهاجرتی که در این حوزه از تجربه بالایی برخوردارد، تمامی اطلاعات آن ها را بررسی و با دقت اقدامات لازم را انجام می دهند. در ضمن اشخاصی که متاهل می باشند، نتها با یک بار ثبت نام می توانند شانس خود را بدون هیچ اقدامی دو برابر کنند.

اخطار: روزانه تبلیغات زیادی برای ثبت نام لاتاری کشور ها کانادا، سوئد، ترکیه، آلمان، استرالیا و روسیه توسط سودجویان انجام می شود. تنها کشوری که برنامه مهاجرتی لاتاری دارد، آمریکا است و تبلیغات لاتاری برای کشور ها دیگر کلاه برداری بیش نیست.

در ضمن مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری فقط پاسپورت و دیپلم و عکس مخصوص لاتاری میباشد

اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری

اولین اقدام پر کردن فرم DS-۲۶۰ که مجموعه برترمهاجر یک راهنما برای این فرم دارد که میتوانید آن را تهیه کنید  افرادی که در لاتاری برنده شدند باید رزومه خود را به همراه مدارک لازم به یکی از سفارتخانه های آمریکا برده و آن را تحویل افسر مربوطه دهند. موارد متفاوتی برای قبول یا رد برندگان وجود دارد، از جمله این موارد مدرک تحصیلی، داشتن گواهی عدم سوء سابق و تجربه و مهارتشان در یک حرفه می باشد. همچنین افرادی که هنگام ثبت نام همسر و فرزندان خود را نام نویسی نکرده اند می توانند با ارائه مدارک خواسته شده، خانوادشان را با خود همراه نمایند.

چه شرایطی برای ثبت نام لاتاری وجود دارد؟

لاتاری

شرکت در لاتاری برای تمامی اقشار جامعه مجاز است اما یک سری شرایط باعث می شود تا افراد کمتری موفق به ثبت نام در لاتاری شوند. البته شرایط شرکت در لاتاری زیاد دشوار نیست، این شرایط به شرح زیر است:

  • افرادی که قصد ثبت نام دارند باید جزء شهروندان کشور ها مجاز برای ثبت نام لاتاری باشند؛ ایران جزء کشور ها مجاز برای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۲ است.
  • داشتن مدرک دیپلم ۱۲ ساله؛ افرادی که در نظام قدیم تحصیلی مدرک خود را از فنی و حرفه ای یا کارو دانش دریافت کردند نمی توانند در این قرعه کشی شرکت نمایند. این افراد یا باید ادامه تحصیل داده و یک سال در دانشگاه تحصیل نمایند و ریز نمرات خود را به افسر کنسولگری آمریکا تحویل دهند (پیشنهاد می کنیم مدرک کاردانی خود را دریافت نمایید تا نیازی به ارائه مدرک دیپلم خود نداشته باشید) یا می توانند از شرط بعدی استفاده نمایید.
  • در ۵ سال اخیر حداقل دو سال سابقه کاری داشته باشید؛ در این شرط نیز باید بتوانید امتیازات مربوطه را دریافت نمایید تا برای شما گرین کارت آمریکا صادر شود.
  • داشتن پاسپورت معتبر؛ این شرط از مواردی است که به تازگی از سوی وزارت امور خارجه آمریکا تعیین شده، افرادی که پاسپورتشان منقضی شده می توانند با مراجعه به مراکز خدمات الکترونیک پلیس + ۱۰ نسبت به تمدید پاسپورت خود اقدامات لازم را انجام دهند.

چقدر احتمال برنده شدن در لاتاری است؟

این قرعه کشی کاملا به صورت سیستمی انجام می شود، بنابراین شانس افراد برای برنده شدن در این بخت آزمایی یکسان می باشد. اما موضوعی که باعث می شود تا شانس شهروندان قاره ها مختلف با هم فرق داشته باشد، اختصاص دارد سمیه برندگان به آن قاره ها می باشد. به طور کلی از ۵۵ هزار سهیمه وجود دارد، حدود ۴۵.۰۰۰ هزار سهمیه متعلق به قاره های اروپا و آفریقا است و تنها حدود ۱۰.۰۰۰ سمیه متعلق به آسیا می باشد. اما خبر خوش اینکه از این تعداد سمیه بیشتر از ۵۰ درصد یعنی ۵۵۰۰ سمیه متعلق به ایران است. همچنین افرادی که متاهل هستند می توانند شانس خود را دو برابر نمایند و افراد مجرد که بین ۱۸ تا ۲۱ سال می باشند می توانند تا سه برابر شانس خود را افزایش دهند.

شایعات برگزار نشدن لاتاری حقیقت دارد؟

اخیر اخبار غیر رسمی و شایعات بین شهروندان ایرانی پخش شده که برای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۲ ایرانیان نمی توانند شرکت کنند. آقای ترامپ در گوشه ای از سخرانی ها خود بیان نمودند که لاتاری را برای ایران تحریم می کند. در این راستا هم خود و هم دولتشان تلاش ها فراوانی انجام دادند تا بتوانند این موضوع را عملی کنند، اما خوشبختانه این تلاش ها نافرجام ماند و شهروندان ایرانی می توانند به راحتی در این قرعه کشی مهاجرتی لاتاری ۲۰۲۲ آمریکا شرکت نمایند.

مژده: به دلیل شایعات برگزار نشدن لاتاری در بین مردم، امسال افراد کمتری در این قرعه کشی ثبت نام می کنند، بنابراین شانس این افراد برای برنده شدن نیز دو چندان می شود.

کد خبر 249282

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =