تعیین برنامه‌های فرابخشی گردشگری بین‌المللی در دوران کرونا و پساکرونا

معاون گردشگری گفت: باتوجه به اهمیت آمادگی و فراهم‌سازی مقدمات لازم جهت ورود و حضور جدی در بازار جهانی گردشگری در دوران کرونا و بعد از آن؛ ابعاد، محتوا و محدوده جفرافیایی برنامه‌های فرابخشی گردشگری به منظور اعتمادسازی و جذب حداکثری گردشگران بین‌المللی تعیین شد.

چمدان - ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دست) در تشریح دستاورد جلسه مشترک با نمایندگان وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به عنوان دستگاه‌های ذیربط با گردشگری در خارج از کشور گفت: برنامه‌های معاونت گردشگری در دوران بحران کرونا، تمرکز بر اصلاح مشکلات فعلی و توسعه زیرساخت‌های روابط بین‌المللی صنعت گردشگری، ارتقای سطح همکاری‌های گردشگری بین‌المللی دوجانبه و چندجانبه از طریق برگزاری «وبینارهای مشترک مجازی» با بخش تخصصی گردشگری کشورهای بازار هدف جهت توسعه گام به گام روند گردشگری بین‌المللی در دوران کنونی و آماده‌سازی تدریجی برای دوران بعد از کرونا به دستگاه‌های ذیربط با گردشگری در خارج از کشور منتقل شده است.

وی افزود: نمایندگان دستگاه­های مذکور نیز ضمن برشمردن زمینه­های همکاری فرابخشی گردشگری بین‌المللی، آمادگی خود را برای بهره­گیری کامل از ظرفیت­های نمایندگی­های تابعه در خارج از کشور در قالب نقش حمایتی و تسهیل­گری بویژه در زمینه معرفی و اطلاع­رسانی قابلیت­های گردشگری کشور اعلام داشتند.

به گفته معاون گردشگری در پایان نشست پیشنهاد شد، می­توان از «بسته دیپلماسی گردشگری» به منظور ایجاد همگرایی و یکپارچه­سازی میان نهادهای ذیربط گردشگری بین‌المللی بهره­ گرفت.

وی تصریح کرد: وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌ عنوان متولی صنعت گردشگری کشور به منظور تحقق بخشیدن به رسالت‌های خود جهت سیاست‌گذاری کلان و تدوین الگویی واحد، منسجم، جامع و پایدار، سند راهبردی توسعه گردشگری کشور را ارائه و ذیل آن احکامی از جمله «بسته دیپلماسی گردشگری» با ماهیت قانونی و لازم‌الاجرا شدن تعریف کرده است.

معاون گردشگری با اشاره به اینکه «بسته دیپلماسی گردشگری» به دنبال استفاده از دیپلماسی برای حرکت به سمت توسعه گردشگری و کمک به افزایش گردشگران ورودی است؛ تصریح کرد: در این بسته، ایران به دنبال معرفی چهره واقعی خود در سطح بین‌الملل، اصلاح تصویر منفی و زدودن ایران‌هراسی برای تقویت انگیزه سفر به ایران و افزایش گردشگران ورودی است که با همکاری فرابخشی ذیل احکام سند توسعه راهبردی گردشگری محقق خواهد شد.

گفتنی است در حکم مربوط به بسته مزبور در سند راهبردی توسعه گردشگری آمده است: وزارت امور خارجه با همکاری وزارتخانه، با هدف افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور بسته دیپلماسی گردشگری را به گونه ای تهیه نماید که منجر به ایجاد و ترویج تصویر ذهنی مثبت از ایران در کشورهای بازار هدف گردشگری مورد نظر وزارتخانه گردد... د.

کد خبر 249257

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =